Міжнародна автомобільна федерація дозволила змагатись російським гонщикам з подвійним громадянством

Міжнародна автомобільна федерація дозволила змагатись російським гонщикам з подвійним громадянством

Міжнародна автомобільна федерація дозволила змагатись російським гонщикам з подвійним громадянством
AP

FIA послабила обмеження щодо участі у змаганнях деяких російських та білоруських пілотів.

Міжнародна автомобільна федерація (FIA) внесла зміни до регламенту стосовно допуску російських та білоруських гонщиків. Відповідне рішення організація опублікувала на своєму сайті.

На початку березня 2022 року FIA ввела санкції проти Росії та Білорусі на тлі повномасштабного вторгення в Україну. Окрім скасування Гран-прі Формули-1 у Сочі, Міжнародна автомобільна федерація змусила російських та білоруських гонщиків виступати у нейтральному статусі. Пізніше пілоти з цих країн для допуску до гонок підписували лист із засудженням війни.

Нова директива скасовує заборони і обмеження для російських та білоруських гонщиків, які мають подвійне громадянство. Починаючи з сезону 2023 року, пілоти з цих країн не підписуватимуть лист із засудженням війни і зможуть брати участь у будь-яких змаганнях під егідою FIA, якщо представлятимуть країну другого громадянства.

Читайте також: "Ми раді допомогти йому". Дискваліфікований росіянин виступатиме за картингову команду віцечемпіона Формули-1 Леклера

"Російські та білоруські гонщики, які мають інше громадянство, можуть брати участь в турнірах FIA тільки під національністю цієї країни. Будь-який російський та білоруський пілот з подвійним громадянством, який буде виступати під національністю першої країни зобов'язаний дотримуватися принципів миру і політичного нейтралітету FIA", - йдеться у регламенті Міжнародної автомобільної федерації.

Серед чинних пілотів Формули-1 подвійне громадянство є у резервного гонщика Ferrari Роберта Шварцмана. Окрім російського 23-річний спортсмен має громадянство Ізраїлю.

Читайте також: Формула-1 оголосила список усіх команд та гонщиків на наступний сезон 2023 року

Що відомо

  • Артьом Сєвєрюхін також має подвійне громадянство - російське та італійське. Сезон 2023 гонщик проведе у картинговій команді Шарля Леклера, після того як отримав дискваліфікацію від FIA за нацистське вітання.
  • У березні 2022 року команда Haas розірвала контракт з Нікітою Мазєпіним через російське вторгнення до України. Росіянин не зміг взяти участь у сезоні 2022 Формули-1.
  • У грудні 2022 Міжнародна автомобільна федерація заборонила прояв політичної позиції без дозволу FIA.
  • Чемпіонат Формули-1 у 2023 році розпочнеться 5 березня, а завершиться 26 листопада.
На початок