На Тернопільщині працюють 83 іноземці: зміни у працевлаштуванні

На Тернопільщині працюють 83 іноземці: зміни у працевлаштуванні

На Тернопільщині працюють 83 іноземці: зміни у працевлаштуванні
Фото: Суспільне Тернопіль

Збільшився розмір оплати за видачу дозволів на працевлаштування іноземців. Безкоштовно отримати такі дозволи зможуть студенти або військові. Щоб працевлаштувати іноземця, роботодавцю потрібен дозвіл. Для цього необхідно зібрати пакет документів і звернутися в центр зайнятості. Про це розповіла начальниця відділу рекрутингу обласного центру зайнятості Наталія Косенко.

За її словами, тепер дозвіл на півроку роботи коштує 8 тисяч гривень. Це на 3 тисячі більше, ніж торік.

"Він трошки збільшився. За 6 місяців працевлаштування дозвіл буде коштувати три прожиткових мінімуми. Якщо від 6 місяців до року включно – це буде 5 прожиткових мінімумів. Якщо від року до 2 років, то буде 8 прожиткових мінімумів. І відповідно від 2 років до 3 – 10. Але зменшено розмір виплати за продовження дії дозволу на 1 прожитковий мінімум відповідно".

На Тернопільщині працюють 83 іноземці: зміни у працевлаштуванні
Наталія Косенко. Фото: Ганна Кісіль/Суспільне Тернопіль

Пьотр Пизель влаштувався на роботу в Тернопільському педуніверситеті у 2021 році. Чоловік приїхав з Польщі. Чоловік каже, проблем з працевлаштуванням не було.

"Я особисто цим не займався. Я просто приїхав. Спочатку треба було візу оформити. Потім вже в Тернополі треба було оформити посвідку на тимчасове проживання. Цим я вже займався. А всі там процедури, з центром зайнятості, чи іншими організаціями, то вже займався університет"

Наталія Косенко говорить, що студенти та іноземці, які воюють за Україну, можуть отримати дозвіл на роботу безкоштовно. Дію дозволу можуть скасувати.

"Якщо роботодавець впродовж двох місяців не сплачував єдиний соціальний внесок за іноземця, або особу без громадянства, без поважних причин, які визначені чинним законодавством, то тоді ми маємо право скасувати цей дозвіл. А також за поданнями правоохоронних органів".

Якщо працевлаштуватися планують громадяни Росії чи Білорусі, це рішення потрібно узгоджувати із СБУ.

"Передбачений також обмін, якого раніше не було між державною службою зайнятості, державною прикордонною службою, державною міграційною службою, національною поліцією, і Держпраці, а також Міністерством закордонних справ", – каже Косенко.

Загалом на Тернопільщині працюють 83 іноземці з 21 країни світу. Найбільше з США, Вірменії Туреччини, Бельгії, Ізраїлю та Польщі.

Читайте також

  • На Тернопільщині роботодавці отримали понад мільйон гривень компенсацій за працевлаштування переселенців
На початок