Військовий зможе стати першим заступником міністра оборони — указ президента

Військовий зможе стати першим заступником міністра оборони — указ президента

Офiцiйно
Міністерство оборони України
Фото: Міноборони

Посаду першого заступника міністра оборони України зможе зайняти військовий. Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний указ №76/2023 у понеділок, 13 лютого.

Документ вносить зміни до указів президента від 3 травня 2017 року № 126/2017 та від 5 травня 2020 року № 166/2020.

Відповідно до внесених змін, першим заступником міністра на період дії правового режиму воєнного стану можуть стати генерал-лейтенант та віце-адмірал. До цього, відповідно до постанови Кабміну від 26 листопада 2014 р. N 671, на посаду першого заступника міністра оборони призначали цивільних осіб.

Раніше міністр оборони Олексій Резніков анонсував нові призначення у Міноборони.

"Хочу поінформувати про низку актуальних рішень, які стосуються кадрового та структурного оновлення Міністерства оборони для підвищення ефективності роботи. Будуть нові заступники міністра", — написав Резніков у Фейсбук.

Він додав, що вже подав на погодження відповідні документи.

Що відомо про скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому стверджується, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

На тлі справи про ймовірне розкрадання коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України за участі Міноборони з'явилася інформація про можливу відставку Олексія Резнікова з посади міністра.

Резніков прокоментував можливе рішення щодо своєї відставки. Він сказав, що жоден чиновник не вічний на своїй посаді, однак зазначив, що в будь-якому разі працюватиме для перемоги України. Він також висловив сподівання, що його фах юриста дозволить Україні "не просто перемогти у війні, а ще потім покарати військово-політичне керівництво РФ".

Читайте також

Комітет з питань нацбезпеки ініціює законопроєкт про часткове відкриття даних про закупівлі в умовах війни

НАБУ розслідує скандал із закупівлею харчів для ЗСУ. Резніков прокоментував "яйця по 17 грн за штуку"

Скандал в Міноборони: заступник міністра подав у відставку

Закупівля харчів для ЗСУ: підозру отримав звільнений заступник міністра

ДБР затримало підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень

Вибір редакції

На початок