У Сумах планують видати понад 4 тис. наборів гуманітарної допомоги для ВПО

У Сумах планують видати понад 4 тис. наборів гуманітарної допомоги для ВПО

Борошно, олія, макарони, цукор, кава, крупи, згущене та сухе молоко – набори із такими продуктами планують роздати у Сумській громаді. Такі пакунки сформовані для внутрішньо переміщених осіб. Загалом, за словами заступника Сумського міського голови Станіслава Полякова, мають роздати 4 тисячі 300 наборів за п’ять днів.

У Сумах планують видати понад 4 тис. наборів гуманітарної допомоги для ВПО
Суспільне Суми

Отримати пакунки із допомогою від держави можна у трьох школах Сум: № 7, № 10 і № 23. У перший день видачі, 13 лютого, журналісти Суспільного побували в одному з пунктів.

Отримав пакунки з гуманітарною допомогою і пан Петро. Він переїхав із зони бойових дій до Сум майже пів року тому. Говорить, що раніше жив у Донецькій області.

Чекають своєї черги, за словами іншого переселенця пана Олександра, по кілька годин: "Організувати треба, окрім того, щоб давали. Щоб люди не мерзли на морозі тут по пів дня чи навіть більше".

У Сумах планують видати понад 4 тис. наборів гуманітарної допомоги для ВПО
Суспільне Суми

Щоб пришвидшити видачу наборів, за словами заступника міського голови Станіслав Поляков, додали ще кілька працівників в одному з пунктів:

"Найбільше все-таки людей на 23-й школі. Тут жилий масив такий, то людей більше. На інших закладах ситуація така, що менше людей. Як показує практика, це завжди першого дня так відбувається, думаю, що завтра-післязавтра буде менше людей. У цей заклад ми додатково сьогодні, бачучи, що є навантаження додаткове, додали ще двох спеціалістів, тобто тут зараз семеро спеціалістів із департаменту соцзахисту, працівників закладу освіти, які забезпечують видачу".

На цьому пункті видачі у школі №23, говорить працівниця департаменту соцзахисту населення Тетяна Лаврик, підготовлено понад дві тисячі наборів:

"Запланований час роботи з 9:00 до 15:00, але будемо дивитися в залежності від черги. Якщо ж трішки людей залишатиметься після 15:00, то будемо їх приймати до останнього. На 11:00 видано майже 200 наборів вже зараз".

Для отримання продуктового набору, необхідно мати з собою оригінал паспорта, ідентифікаційний код та довідку про взяття на облік ВПО.

"На вагу – важкеньке. Кілограм по вісім є, наче. Може до 10, не знаю точно", — каже Магдалина Степанівна, яка вже отримала допомогу.

"Я не дивився. Дають і за те – дякую. Ми тут із травня. Із Краснопілля ми ",— розповідає пан Олександр, переселенець.

Також з Краснопілля приїхала Олена. "Ми ще не дивилися, вдома будемо роздивлятися. Ми тут із липня. Задля безпеки як-то кажуть", — каже жінка.

Всього сформували 4 тисячі 300 продуктових наборів. Їхній склад може варіюватися.

"Вони відрізняються трішки від тих наборів, які видавали раніше, тому що вони мають іншу комплектацію. Безпосередньо такі групи товарів, як: печиво, крупи — вони замінені борошном. Це відповідно до постанови дозволяється. Тоді ми видавали один або два кілограми борошна, то зараз ми видаємо 3-4 кілограми. Тобто взаємозаміна товарів відбулася. В деяких наборах є згущене молоко, а в деяких, наприклад: банка згущеного молока, але еквівалент перерахунку замінено сухим молоком", — пояснює Станіслав Поляков.

У Сумах планують видати понад 4 тис. наборів гуманітарної допомоги для ВПО
Суспільне Суми

За його словами, наразі на обліку в департаменті соцзахисту перебуває понад 17 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які переїхали до Сумської міської тергромади після 24 лютого 2022 року.

Що відомо

  • У Сумах внутрішньо переміщеним особам видаватимуть гуманітарну допомогу від держави з 13 по 17 лютого.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок