Що почитати? Дарія Піскозуб "Машина"

Що почитати? Дарія Піскозуб "Машина"

Що почитати? Дарія Піскозуб "Машина"
ФОТО: Суспільне Чернігів

Докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови і літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік рекомендує для ознайомлення твір із жанру технофентезі – роман Дарії Піскозуб "Машина".

"Машина" — це історія постапокаліптичного світу, у якому цивілізація зникла, а єдине, що залишилось зі здобутків прогресу, — Машина, що стала таким собі божеством, яке керує племенем. У цьому новому світі кожної осені відбуваються війни між племенами за територію та ресурси, а ще – за знання про минуле, якими володіє Машина кожного племені. Власне, історія в романі починається однієї осені, коли залишилося лише три великі племені – Катакла, Тридакна і Цембенга. Одне з них має перемогти, а відтак олюднити Машину та повернути те життя, що було за епохи Сталі.

Що почитати? Дарія Піскозуб "Машина"
Ольга Лілік. ФОТО: фейсбук сторінка Оля Лілік

Головні герої роману "Машина" належать до одного племені – Катакли. Це близнюки Алекс і Бастіан Торіаті з касти ткачів та їхній друг Етан з роду жреців. Вони вперше братимуть участь у війнах між племенами, проте раптом Машина звинувачує Александру в зраді. Про це дізнаються інші племена, і Катаклі оголошують Святу війну — війну до цілковитого знищення.Саме з цього епізоду й починається бурхливий розвиток подій, за яким ви будете спостерігати з великим інтересом.

Варто зазначити, що в постапокаліптичній антиутопії "Машина" досить повно розкрито характери головних героїв, показано, як через низку подій та випробувань кожен з них еволюціонує в абсолютно нову особистість, із новими цілями та потребами. Саме від імені Александри, Бастіана й Етана ведеться розповідь у романі. Завдяки такому авторському прийому читачеві легше уявити повну картину художнього світу роману, сформувати цілісне уявлення про події книги, а також більш повно розуміти усю картину постапокаліптичного світу.

"Машина" — це досить динамічна історія, саме тому читач постійно перебуває в напрузі та передчутті чогось серйозного та страшного, переймається за долю героїв, а це змушує його читати роман далі й далі.

Закінчення роману "Машина" Дарії Піскозуб залишає читача на найцікавішому місці, змушуючи мучитися в здогадах, що ж буде далі. Це є ніби натяком, що буде продовження (авторка запланувала як мінімум чотири частини роману), окрім того, поза увагою залишається чимало аспектів, як-от життя інших племен.

Оскільки роман Дарії Піскозуб "Машина" — це історія про дружбу й зраду, кохання й ненависть, неволю й свободу, підступи й інтриги, то читачі у відгуках почасти його порівнюють із "Грою престолів".

Загалом ця постапокаліптична антиутопія сподобається читачам, які цікавляться питаннями штучного інтелекту, технологіями, комп’ютерними іграми.

Читайте також

Що почитати? "Озерний вітер" Юрко Покальчук

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок