Зоозахисниць із Запоріжжя відзначили всеукраїнською премією

Зоозахисниць із Запоріжжя відзначили всеукраїнською премією

Зоозахисниць із Запоріжжя відзначили всеукраїнською премією
Всеукраїнська зоозахисна премія “UAnimals”. Фото: Суспільне Запоріжжя

Запорізькі зооволонтерки Олена Пилова та Олеся Кулик отримали відзнаку всеукраїнської зоозахисної премії “UAnimals”. Попри війну жінки не покидають тварин та рятують їх. Вони забирають тварин на перетримку, а також вивозять їх з гарячих точок.

Про це повідомили на сайті “UAnimals”.

Понад 8 років зооволонтерка Олена Пилова разом із колегами з притулку “Шанс” вивозить тварин з сірої зони та гарячих точок. Під час останньої поїздки до Оріхова з підвалу дістали пса на ім'я Лютий.

"Він насправді ходить на двох лапках, а інші дві лапи, з однієї сторони, в нього зламані. По рентгену, там переломи такі, що складно уявити, як можна знову ламати ці лапки, щоб вони правильно зрослись. Але він навчився бігати на двох".

Зоозахисниць із Запоріжжя відзначили всеукраїнською премією
Олена Пилова, зооволонтерка. Фото: Суспільне Запоріжжя

Нагороду зоозахисної премії “UAnimals” отримала і запорізька зооволонтерка Олеся Кулик. Жінка допомагає тваринам вже 17 років. Згадує, першим врятувала підкинуте кошеня:

"Я знайшла йому будинок вже через добу. Згодом було вже п’ять кошенят молочних, я їх вигодовувала 2 місяці, після того роздала і все. Вляпалась".

За час повномасштабної війни Олеся прихистила африканських їжаків, брала на перетримку понад 50 різних папуг, врятувала лису, фазана та дитинча косулі з Гуляйполя.

Зооволонтерки із Запоріжжя отримали всеукраїнську зоозахисну премію
Олеся Кулик, зооволонтерка, лютий 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

На вручення премії жінка взяла із собою 16-річну чіхуахуа Ейву, яку вона не випускає з рук. У собаки хворе серце, тож її Олеся тримає під пильним наглядом.

За словами зооволонтерки, ця премія не має для неї суттєвого значення: "Головне, що ми поспілкувались, що нас почули. І що нас взагалі бачать".

Що відомо

  • Перша Всеукраїнська зоозахисна премія створена, аби відзначити людей, які під обстрілами та в окупації продовжують рятувати тварин: собак і котів, корів та овець, тигрів і левів, розповів Олександр Тодорчук, військовослужбовець ЗСУ, засновник Всеукраїнського гуманістичного руху UAnimals, ініціатор створення МФО "Гуманна країна" та першої Всеукраїнської зоозахисної премії.
  • На сайті UAnimals кожен охочий міг номінувати на премію волонтерів, працівників громадських організацій та притулків, ветеринарів та інших зооактивістів. Фінальний список переможців серед заявок від українців визначило експертне журі премії.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок