У Хмельницькому пайовики вимагають відновити будівництво багатоповерхівки

У Хмельницькому пайовики вимагають відновити будівництво багатоповерхівки

Ексклюзивно
У Хмельницькому пайовики вимагають відновити будівництво багатоповерхівки
Фото: Суспільне Хмельницький

18 людей звернулися до забудовника з вимогою відновити будівництво житлового будинку у мікрорайоні Гречани, що у Хмельницькому, та озвучити терміни його завершення. Про це Суспільному розповів один із пайовиків Валерій Балан. За його словами, ці люди вклали гроші у будівництво житла. Його почали будувати у 2021 році, як сказав Валерій Балан, до цього часу там побудували один поверх.

Чому затримують будівництво та коли його відновлюватимуть, читайте у матеріалі Суспільного Хмельницький.

Пайовик Інна Слободян одна з 18 людей, які звернулися до забудовника з вимогою відновити будівництво житлового будинку у мікрорайоні Гречани на вулиці Північній. За словами жінки, ці люди уклали договір про будівництво багатоквартирного будинку. Його розпочали зводити у 2021-му році, зараз будівництво не проводиться.

"Наразі вже лютий 2023 року. Тільки перший поверх вибудували. До кінця 2021 року виплатили стовідсотковий внесок, бо кожна інфляція — збільшення ціни за квадратний метр. Як сьогодні нам представники говорили нам, що вони нічого не збільшують і матеріали дорожчають, але, коли є інфляція, відповідно і сума перераховується за невиплачені квадрати", — розповіла Інна Слободян.

Будинок почали зводити у 2021 році. 13 лютого 2023 рік.
Будинок почали зводити у 2021 році. 13 лютого 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Хоче аби відновили будівництво та назвали період його завершення пайовик Катерина Пасічник, жінка зачитала пункт договору, де були вказані попередні терміни: "Термін: "До кінця четвертого кварталу 2022 року зобов’язується завершити роботи з будівництва квартири". Ми розраховували хоча б, щоб коробка була. Тобто, по договору, будинок мав би бути зданий. Зараз немає взагалі нічого, людей немає, ми там поряд проживаємо, роботи взагалі не ведуться. То людей немає, то люди відпросилися, поїхали в село. То ще якась причина. То немає охочих на будівництві працювати".

В угоді були вказані попередні терміни завершення будівництва до кінця четвертого кварталу 2022 року.
В угоді були вказані попередні терміни завершення будівництва до кінця четвертого кварталу 2022 року. Фото: Суспільне Хмельницький

Заступник директора фірми забудовника Віктор Островський розповів, що будівництво призупинили через COVID-обмеження та воєнний стан.

"Коронавірусна пандемія обмежила співпрацю та економічні відносини з нашими постачальниками будівельних матеріалів. Війна також одна із причин. Також брак кадрів, багато людей призвали, багато людей звільнилося. Ряд уже таких проблемних питань, пов’язаних із подорожчанням матеріалів", — розповів Віктор Островський.

За його словами, будівництво цього об’єкта відновлять після завершення іншого, це, як сказав Віктор, планують зробити у березні.

"Ми виконали під ті кошти, які були зібрані, які внесли люди. Виконали найдорожчі будівельні роботи, це всі земляні роботи, монтаж підвалів, перекриття і зуміли побудувати перший поверх. Вирішили сконцентрувати всі сили й по об’єктно добудовувати та здавати. Термін здачі будинку — кінець другого кварталу 2024 року", — каже Віктор Островський.

Валерій показав призупинене будівництво багатоквартирного будинку. 13 лютого 2022 рік.
Валерій показав призупинене будівництво багатоквартирного будинку. 13 лютого 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Більшість людей, які прийшли, розповідає пайовик Валерій Балан, заплатили всю суму за житло. Валерій Балан говорить, що повну суму за будівництво житла оплатив і він сам: "Це об’єкт, який мав здаватися у 2022 році. За два роки збудували один поверх, і той не повністю".

Щодо питання будівництва багатоквартирних житлових будинків розповів адвокат Андрій Місяць: "Якщо говорити про будівництво, є кілька способів участі фізичної особи своїми грошима будівництва багатоквартирного житлового будинку з метою отримання квартири. Це може бути через фінансову установу, це може, як зараз говорять, через так званий кооператив, що є не зовсім вдалим рішення для цієї людини. Це є не що інше, як цивільноправове зобов’язання. Якщо по угоді, є цивільноправові зобов’язання якоїсь юридичної особи перед людиною, вони, звичайно, мають бути виконані. Те що воєнний стан, — можна говорити про звільнення, в певних випадках від відповідальності, але це ніяк не звільняє від виконання зобов’язань".

Читайте також

  • Хмельничани скаржаться на зачинене укриття. В чому причина
  • Куди подівся "будинок хоббіта": чому у школі на Хмельниччині нема обіцяного укриття

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок