У Кропивницькому влаштували ярмарок продуктів авторського виробництва під назвою "КропКрафт". Він був благодійним – частина вторгованих грошей піде на допомогу Збройним силам України. Також метою зібрання була допомога охочим долучитись до крафтової справи. Що пропонують крафтові виробництва Кропивницького, розповіла співорганізаторка ярмарку Наталя Русецька.
Наталя Русецька разом з чоловіком Михайлом виготовляють сири. Ярмарки крафтових виробників регіону організовують разом із представниками сімейного виробництва Андрієнків-Ромащенків, які виготовляють товари з продуктів бджільництва та ресторатором Дмитром Смельняком. Перший ярмарок влаштували у вересні, всього таких було 12, розповідає Наталя Русецька: "На території ресторації Дмитра Смельняка провели вісім ярмарків, а пізніше місцева влада пропонувала нам різні локації у центрі міста, тож ще чотири відбулись там. Їх мета – популяризувати наші місцеві продукти".

У ярмарках постійно беруть участь виробники м'ясної продукції (зокрема з перепелів), імбирного печива, наливок та настоянок, а також мила, гончарі та вишивальниці, розповіла Наталя Русецька: "Всього беруть участь до 20 крафтовиків міста. Також до нас доєдналась переселенка з Миколаєва, яка виробляє прикраси зі срібного дроту та напівдорогоцінного каміння".
На останньому ярмарку торговельні площі надали п'яти виробникам, які хочуть спробувати організувати крафтове виробництво. "Крафтове виробництво – це невелике підприємство, в якому має місце ручна праця та унікальність, а також натуральність, якщо йдеться про харчові продукти, – розповідає Наталя Русецька. – Тож ми надали можливість людям, які щось виробляють руками, спробувати продати свою продукцію, а далі, за бажанням будемо надавати їм консультаційну допомогу в організації процесу".
Про результати збору грошей для потреб ЗСУ стане відомо приблизно через тиждень: "Ми хочемо допомогти нашим знайомим, які служать у збройних силах. Один з них до повномасштабної війни займався виробництвом продуктів із меду. Ми зіставимо суму збору та переглянемо нагальні потреби військових, і визначимось з тим, кому потрібніша допомога на цей час".
Дивіться також
На думку ресторатора з Кропивницького Дмитра Смельняка, український чебурек за старовинним козацьким рецептом здатний не тільки втамувати голод, а й допомогти відвідувачам закладу пройти лагідний процес українізації.
Читайте також
- "Нині у підприємств одна мета – вижити". Як під час війни працює Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів
- "За гарним віником завжди повертаються". У двох селах на Кіровоградщині займаються вінникарством
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб