Вулицю Сурикова в Києві пропонують перейменувати на честь захисника Максима Токарева — петиція

Вулицю Сурикова в Києві пропонують перейменувати на честь захисника Максима Токарева — петиція

Вулицю Сурикова в Києві пропонують перейменувати на честь захисника Максима Токарева — петиція
Фото: Вікіпедія

У Солом'янському районі Києва вулицю Сурикова пропонують назвати ім’ям командира відділення 503 Окремого батальйону морської піхоти ЗСУ Максима Токарева. Відповідну петицію зареєстровано на сайті Київської міської ради.

Авторка петиції Тетяна Токарева зазначає, що у столиці до сьогодні одна з вулиць названа на честь російського імперського художника В. І. Сурикова. "Своїми картинами він прославляв історію Російської імперії. В умовах війни з РФ назви українських вулиць, бульварів, площ не мають бути, пов’язані з особистостями країни-агресора. Натомість необхідно вшановувати пам’ять героїв-українців, які боронять Батьківщину і які віддали своє життя за її незалежність", — вважає ініціаторка перейменування.

Що відомо про захисника Максима Токарева

Молодший сержант, командир бойової машини, командир відділення 503 ОБМП Максим Токарев народився в Києві, проживав у Солом’янському районі. У 17 років Максим був активним учасником Революції Гідності, пройшов Майдан, мав поранення. У лютому 2020 року він добровільно підписав контракт із Військово-морськими силами ЗСУ. Від початку повномасштабної війни Токарев служив у зоні бойових дій (Мар’їнка, Авдіївка, Піски, Торецьк, Красна Поляна й ін.). Двічі виходив з оточення. Влітку 2022 року після лікування поранення знов повернувся до побратимів на фронт. Героїчно загинув 23 жовтня 2022 року на Донеччині під час виконання бойового завдання. Захисникові було 26 років. На прощання з героєм на Майдан Незалежності прийшли близько сотні людей. Указом Президента Максим Токарев нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).

Читайте також

Тепер не площа Перемоги: Київрада перейменувала ще 31 вулицю у столиці

На початок