У Житомирській обласній раді дев'ятого лютого відбулося друге засідання робочої групи з вивчення питання передачі в комунальну власність Звягельської міської ради літературно-меморіального музею Лесі Українки. Нині він перебуває у спільній власності територіальних громад області та знаходиться на балансі комунального закладу "Житомирський обласний краєзнавчий музей". Про це повідомляє пресслужба Житомирської обласної ради.
Учасники робочої групи заслухали проєкти стратегії розвитку музею Лесі Українки.
"Після обговорення представлених проєктів більшість членів робочої групи підтримали рішення передати літературно-меморіальний музей Лесі Українки в комунальну власність Звягельської міської ради. Далі це питання розглядатимуть депутати на наступній сесії Житомирської обласної ради", – йдеться у повідомленні.
Стратегії представили:
- директор обласного краєзнавчого музею Роман Насонов;
- заступниця Звягельського міського голови Наталія Борис разом із начальником Управління культури і туризму Звягельської міської ради Олександром Широкопоясом.


Представниця робочої групи Тетяна Парфентієва у коментарі Суспільному розповіла, що саме вона ініціювала проведення цього засідання, аби заслухати стратегії розвитку музею.
"Дві стратегії були крутими, – каже Тетяна Парфентієва. – Але гарна стратегія краєзнавчого чомусь працює лише на папері. Три роки музей закритий. Результатів не бачимо. Невдалий менеджмент. Рішучість та наполегливість звягельців узяли верх – робоча група рекомендувала з перевагою в один голос готувати музей до передачі у громаду".

Тетяна Парфентієва каже, що вона особисто не голосувала, бо ще не визначилася. Каже, що подумає над своїм рішенням до сесії обласної ради.
"Це вперше, як виняток, передається на рівень міста заклад культури та ще й під час війни. До Звягеля приїздить багато гостей, а музей не працює. Ось чому міська рада й ініціювала це питання. Саме зараз у часи великих випробувать та жертовності народжується нова Україна. Музей під час війни – це місце переосмислення нової України, місце нових сенсів для країни з великою традицією свободи, людяності, надії. Це місце зустрічі з вічним: мистецтвом, музикою, архітектурою, красою та надією. Все, що ми робимо зараз, має сенс для нас, для прийдешніх поколінь. Тому саме зараз час переосмислити призначення культурних інституцій у цілому", – розповіла Тетяна Парфентієва.
17 січня на засіданні постійної комісії з гуманітарних питань депутати розглянули звернення виконавчого комітету Звягельської міської ради щодо передачі у комунальну власність літературно-меморіального музею Лесі Українки. Тоді і вирішили створити робочу групу з вивчення цього питання.

Другого лютого на першому засіданні робочої групи після тривалого обговорення рекомендували директору обласного краєзнавчого музею Роману Насонову та Управлінню культури і туризму Звягельської міської ради представити свої проєкти стратегії розвитку музею Лесі Українки.
Читайте також
- На чию честь варто перейменувати вулицю Пушкінську у Житомирі: думки експертів.
- Образ пораненого захисника України та янгола сплели зі стрічок на маскувальній сітці волонтерки з Житомира.
- Російськомовні книги у книгарнях: чи купують їх житомиряни і чому?
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: