"Поцілувати по лікті в крові руки Путіна". МЗС України відреагувало на заяви Берлусконі щодо премʼєрки Італії

"Поцілувати по лікті в крові руки Путіна". МЗС України відреагувало на заяви Берлусконі щодо премʼєрки Італії

Сільвіо Берлусконі — Суспільне
Сільвіо Берлусконі. Фото: AP

Експрем'єр Італії Сильвіо Берлусконі розкритикував прем‘єр-міністерку Італії Джорджію Мелоні за зустріч із президентом України в Брюсселі. За його словами, якби Володимир Зеленський припинив "атакувати" Донбас, війни не було би.

Речник МЗС України Олег Ніколенко розповів у фейсбук, як у 2010-му році Берлусконі прилетів на зустріч із лівійським диктатором Муаммаром Каддафі. Нинішня ж критика України, за словами Ніколенка, це спроба Берлусконі "поцілувати по лікті в крові руки Путіна".

"У 2010 році я працював в українському посольстві в Лівії. Добре пам‘ятаю, як тодішній прем‘єр-міністр Сильвіо Берлусконі прилетів на зустріч із Муаммаром Каддафі. Під час офіційної церемонії в присутності телекамер Берлусконі цілував руки лівійському диктатору, аби продемонструвати свою лояльність. Безглузді звинувачення Берлусконі на адресу українського президента — спроба поцілувати по лікті в крові руки Путіна. Намагання продемонструвати свою лояльність російському диктатору", — написав Ніколенко.

Ніколенко додав, що поширюючи російську пропаганду, Берлусконі заохочує Росію до продовження її злочинів проти України.

"Водночас італійський політик має усвідомлювати, що, поширюючи російську пропаганду, він заохочує Росію до продовження її злочинів проти України, а відтак несе політичну та моральну відповідальність. Натомість ми високо цінуємо опертивну реакцію прем‘єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні, яка підтвердила непохитну підтримку України з боку італійського уряду після неприйнятних заяв Берлусконі", — додав представник МЗС.

Мелоні зустрічалась із Зеленським на полях саміту ЄС в Брюсселі минулого тижня.

10 лютого прем'єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні підтвердила відправку систем SAMP-T в Україну разом із Францією. SAMP/T також відомі як Mamba.

Читайте також

"Зараз я тут, щоб захистити шлях додому нашого народу" — Зеленський виступив на засіданні Європарламенту у Брюсселі

На початок