Під санкції в 10 пакеті потраплять російські банки, посадовці, журналісти, компанії, пов'язані з ПВК Вагнера — Politico

Під санкції в 10 пакеті потраплять російські банки, посадовці, журналісти, компанії, пов'язані з ПВК Вагнера — Politico

Під санкції в 10 пакеті потраплять російські банки, посадовці, журналісти, компанії, пов'язані з ПВК Вагнера — Politico
Прапори ЄС. Фото: АР

У десятий пакет антиросійських санкції Європейського союзу можуть потрапити чотири банки, включаючи найбільший приватний банк РФ Альфа-банк, близько 130 організацій і осіб, заборони на імпорт та експорт низки товарів.

Видання Politico опитало офіційних осіб та дипломатів ЄС про те, що міститиметься в новому пакеті, який експерти та посли обговорять цього тижня.

За даними видання ЄС застосує нові фінансові санкції: проти чотирьох російських банків, включаючи найбільший приватний банк Росії Альфа-банк, заснований російсько-ізраїльським мільярдером Михайлом Фрідманом. Заборона російським громадянам працювати в радах компаній критичної інфраструктури в ЄС, таких як електромережі або постачальники газу. Нові списки близько 130 організацій і осіб, запропоновані Польщею, країнами Балтії, Німеччиною, Францією та іншими. До них належать російські військові керівники, посадові особи, призначені Росією на окупованих територіях в Україні, журналісти, які працюють для російських державних ЗМІ та пропаганди, такі як Russia Today, а також компанії та особи в інших країнах, пов’язані з військовими діями Росії або групою найманців Вагнера, а саме в Малі та Ірані, який звинувачують у продажу безпілотників та компонентів російським військовим.

Читайте також: Настав час для санкцій проти російської ядерної галузі — Зеленський

Додаткові торговельні заборони:

  • на імпорт до ЄС російської гуми, асфальту або бітуму (нафтопродукту) і на експорт до Росії товарів ЄС, включаючи вантажівки, інші важкі транспортні засоби, будівельні машини, насоси та інші машини, що використовуються в будівельному секторі.
  • на експорт електронних компонентів, які Росія може використовувати для виробництва зброї. За словами чиновників, неясно, чи потраплять алмази в пакет.

Брюссель також планує включити в список дубайську судноплавну компанію, яку підозрюють у допомозі Росії обійти санкції на експорт нафти.

Вважається, що компанія купила кілька російських нафтових танкерів, яким більше не дозволяли перевозити нафту через санкції ЄС і міжнародних відносин проти російських компаній. У новій власності еміратів танкери знову можуть перевозити нафту. Одна країна ЄС тепер попросила Брюссель включити цю компанію до нового пакета санкцій, щоб запобігти її збільшенню можливостей Росії експортувати нафту, повідомили двоє людей, які брали участь або були проінформовані про обговорення санкцій.

Але країни-відправники можуть виступити проти цього кроку: двоє дипломатів і один чиновник попередили, що середземноморські країни мали певний спротив під час сповіді. Танкери в минулому працювали під кіпрськими прапорами, але тепер вважається, що вони змінили свої прапори на податкову гавань, тому більше не повинно бути жодних логічних причин для будь-якої країни ЄС протистояти цьому кроку проти цих суден, стверджував один із них.

Читайте також: Україна розраховує на санкції проти ядерної галузі РФ у новому пакеті — Шмигаль

Що відомо про дев'ятий пакет санкцій проти Росії

4 грудня журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк повідомив, що Європейська комісія підготувала 9-ий пакет санкцій проти Росії, пов’язаний із російською агресією проти України.

6 грудня стало відомо, що Єврокомісія активізує підготовку девʼятого пакета санкцій проти РФ: під обмеження можуть підпасти близько 180 фізичних і юридичних осіб, а також російський сектор безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

7 грудня Єврокомісія офіційно оголосила дев'ятий пакет санкцій проти РФ.

Було уточнено, що ЄС планує заборонити прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та експорт до будь-яких третіх країн, наприклад Ірану, які можуть постачати безпілотники до Росії.

Під обмеження підпали також російські збройні сили, як окремі офіцери, так і оборонні компанії, члени Державної думи та Ради Федерації, міністри, губернатори, політичні партії. Крім того, до санкційного списку потрапили три російські банки, що передбачає повну заборону фінансових транзакцій, а також чотири телевізійні канали: вони будуть вилучені з ефіру та усіх платформ розповсюдження.

3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель. G7 та Австралія також погодили обмеження цін на російську нафту. Президент України Володимир Зеленський розкритикував це рішення. Він закликав встановити ціни на російську нафту на рівні $30-40 за барель. В ОП заявили, що кожна нова атака Росії є приводом знизити ціну на її нафту.

Санкції. Усі останні новини

Читайте також

"Десятий пакет санкцій уже в дорозі". Глава Єврокомісії розповіла, скільки Росія втратить після 24 лютого

Україна запровадила санкції проти 200 росіян, у Кремлі відклали нову хвилю мобілізації, 355 день війни. Онлайн

На початок