На Полтавщині затвердили графік відключень електрики за шістьма чергами

На Полтавщині затвердили графік відключень електрики за шістьма чергами

Доповнено
На Полтавщині затвердили графік відключень електрики за шістьма чергами
pixabay.com

Графік відключень електроенергії за шістьма чергами у Полтавській області планують застосовувати від 14 лютого. Про це під час апаратної наради 13 лютого повідомив директор обласного департаменту житлово-комунального господарства та енергетики Едуард Рева.

Новий графік погодинних відключень електроенергії розрахований на шість черг, замість трьох, повідомив Едуард Рева.

"Кожна черга буде складати в порядку від 15 % від енергетичного споживання. І це шість черг. Це майже 90 % споживачів буде залучено до графіків. Відповідно до цих правил, це дасть можливість більш досконало обирати ті ліміти, які доводять. Тобто, якщо ми часто застосовували дві черги по 120-140 МВт, зараз ми можемо застосовувати, наприклад, три черги по 70 МВт. Тобто ми менше людей будемо включати в графіки" каже Едуард Рева.

За його словами, графік відключень електрики за шістьма чергами планують застосовувати від 14 лютого. Це у разі, якщо цього дня не проводитимуть заміри електроспоживання, які анонсували раніше

"24 січня у нас планувався режимний день - це день, коли вимірюється, скільки ми споживаємо усі в області енергії. Його переносять на вівторок, 14 лютого. Це буде показник, який піде потім в основу підрахунків, скільки для нас (Полтавської області – ред.) надавати лімітів. Якщо 14-го не буде застосований режимний день, то графіки погодинних уже будуть застосовані нові".

Новий графік погодинних відключень мають опублікувати на сайті "Полтаваобленерго", повідомив Едуард Рева.

Крім того, зазначив Едуард Рева, хочуть, щоб об’єкти критичної інфраструктури електроенергією забезпечували генератори. Це дасть змогу відключати електрику споживачам, які разом із цими об’єктами під’єднані до однієї мережі.

При застосуванні кожної із черг графіків потужність зменшується приблизно на 50 МВт. Відповідно, якщо перевищення ліміту до 50 МВт, то достатньо буде вимикати по одній черзі, якщо перевищення ліміту 50-100 МВт, то необхідно виключати дві черги. Після 14 лютого цей графік буде застосований, - каже фахівчиня прессекреаріату АТ «Полтаваобленерго» Леся Повод.

Графік погодинних відключень будуть формувати щодня залежно від лімітів споживання електрики, які надаватиме НЕК "Укренерго". Від цього буде залежати кількість відключених черг та тривалість періоду без електрики, йдеться на сайті "Полтаваобленерго".

Новий розподіл на черги можна переглянути за посиланням.

Що відомо

  • Із 20 жовтня 2022-го року в Україні запровадили обмеження на користування електроенергією. Це пов’язано з російськими обстрілами енергетичної інфраструктури в Україні.
  • 23 листопада росіяни вдарили по українській енергоінфраструктурі. Через це на Полтавщині близько доби не було електропостачання.
  • 16 грудня Росія атакувала ракетами Україну. Попередньо випустили 76 ракет, ППО знищили 60, повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Пошкоджено близько 9 станцій та підстанцій, розповів міністр енергетики Герман Галущенко. Укренерго оголосило надзвичайну ситуацію. По всій Україні запровадили аварійні відключення.

Вибір редакції

На початок