На Черкащині один день не вимикатимуть електропостачання. Далі діятимуть "зелені" графіки

На Черкащині один день не вимикатимуть електропостачання. Далі діятимуть "зелені" графіки

На Черкащині один день не вимикатимуть електропостачання. Далі діятимуть "зелені" графіки
Суспільне: Черкаси

По Черкаській області 13 лютого електропостачання не вимикатимуть. Надалі, по 19 лютого, діятимуть графіки погодинних відключень +4/-2, повідомили Суспільному в пресслужбі "Черкасиобленерго".

Також, додали в обленерго, за умови ощадливого споживання електроенергії, перерви відключення можуть бути меншими упродовж доби. У нічний час (орієнтовно з 00:00 до 06:00) відключень не планується.

Години відключення у чергах графіку наступні:

1 черга — години відключення:

02:00-04:00, 08:00-10:00, 14:00-16:00, 20:00-22:00;

2 черга — години відключення:

00:00-02:00, 06:00-08:00, 12:00-14:00, 18:00-20:00;

3 черга — години відключення:

04:00-06:00, 10:00-12:00, 16:00-18:00, 22:00-24:00.

Втім у разі нестабільної роботи об’єднаної енергосистеми країни будуть застосовуватися графіки погодинних відключень.

Потреба у заощадженні електричної енергії залишається актуальною та необхідною. Розумне та усвідомлене споживання електроенергії — запорука якнайшвидшого відновлення об’єднаної енергосистеми.

Що відомо про енергосистему України

Споживання

Як повідомили в "Укренерго", споживання залишається значним через зниження температури, хоча й меншим, ніж у будній день. Станом на 12 лютого, завдяки введенню в роботу двох блоків АЕС, а також зниженню споживання у вихідний день, дефіциту потужності не було. 

Обмеження

Ліміти споживання на 12 лютого добу не доводились. Але в разі збільшення споживання можуть бути застосовані аварійні відключення. Зокрема, це стосується Одеської, Київської, Хмельницької, Житомирської областей та м. Київ, де в міру зростання споживання через мережеві обмеження можливі аварійні відключення.

Генерація

Продовжуються відновлювальні роботи на теплоелектростанціях, пошкоджених під час ракетних атак та нападів дронів. Здійснюється імпорт електроенергії. Нагадуємо, енергосистема України вже пережила 14 ракетних атак ворога та 17 хвиль атак БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Зазначимо, що крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит. РЕМОНТИ: На Одещині тривають ремонтні роботи. Також тривають роботи на всіх інших об’єктах, пошкоджених унаслідок ракетних обстрілів та атак дронів росіян.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок