Супербоул LVII: "Канзас Сіті Чіфс" дотис "Філадельфію Іглз" та втретє в історії став чемпіоном НФЛ

Супербоул LVII: "Канзас Сіті Чіфс" дотис "Філадельфію Іглз" та втретє в історії став чемпіоном НФЛ

Супербоул LVII: "Канзас Сіті Чіфс" дотис "Філадельфію Іглз" та втретє в історії став чемпіоном НФЛ
"Канзас Сіті Чіфс" у Супербоулі, фото: AP Photo

Це третя найрезультативніша фінальна гра в історії ліги.

Супербоул - фінальний матч сезону Національної футбольної ліги. У цьому матчі розігрується звання чемпіона сезону між двома переможцями своїх конференцій.

У сезоні 2022 року, фінал якого незмінно відбувається в лютому наступного року, до Супербоулу пробилися "Канзас Сіті Чіфс" та "Філадельфія Іглз". Фіналісти показали однакові результати в сезоні: 13 перемог та 3 поразки в регулярному сезоні, перше місце в конференціях, дві перемоги у плей-оф та вихід до Супербоулу.

Для "Чіфс" - це третій Супербоул за останні чотири сезони, тоді як "Іглз" вийшов до фіналу уперше з сезону 2017 року.

Також на матчі були присутні представники української ліги американського футболу, які отримали запрошення на Супербоул від НФЛ. Американський футбол в України - єдиний вид спорту, який узагалі не відновився після початку повномасштабного вторгнення Росії. Найближчими днями на Youtube-каналі Суспільне Спорт вийде документальна історія "Американський футбол: на лінію фронту".

Що відбулося в Супербоулі LVII

  • Першу половину гри "Іглз" виграли з рахунком 24:14, а квотербек Чіфс Патрік Махоумс - лідер та капітан команди - здавалося загострив травму ноги, яка турбувала його останні тижні.
  • У Halftime Show виступила Ріанна, яка уперше в кар'єрі з'явилася на Супербоулі. Це її перший великий концерт за останні 7 років.
  • У другій половині матчу "Чіфс" змогли відіграти 10-очкову відставання, а тоді вийшли уперед з різницею в "+8" - 35:27 (ривок 21:3).
  • "Іглз" зрівняли рахунок за 4 хвилини до кінця гри - 35:35.
  • "Канзас Сіті Чіфс" забив переможний філдгол за 8 секунд до кінця матчу та знову вийшов уперед - 38:35. Це остаточний рахунок матчу.

"Канзас Сіті Чіфс" утретє в історії став переможцем Супербоулу, вдруге за останні чотири роки. Найціннішим гравцем матчу було визнано Патріка Махоумса, який також отримав це звання за підсумками усього сезону.

Загалом матч "Чіфс" та "Іглз" став третім найрезультативнішим в 57-річній історії Супербоулу. А "Філадельфія" - найрезультативнішою командою, яка не виграла матч.

Найрезультативніші Супербоули в історії

  • 75 очок. "Сан Франциско 49ерс" - "Сан Дієго Чарджерс" 49:26 (сезон 1994)
  • 74 очки. "Філадельфія Іглз" - "Нью Інгленд Петріотс" 41:33 (сезон 2017)
  • 73 очки. "Канзас Сіті Чіфс" - "Філадельфія Іглз" 38:35 (сезон 2022)

Вибір редакції

На початок