Вартість оренди впала, а ціна на первинне житло зросла: вінницький рієлтор розповів про ситуацію на ринку нерухомості

Вартість оренди впала, а ціна на первинне житло зросла: вінницький рієлтор розповів про ситуацію на ринку нерухомості

Цінова політика на нерухомість у Вінниці з початком повномасштабної війни змінилася. Спершу виросло в ціні первинне житло, а вторинне підтягнулось автоматично, розповів Суспільному рієлтор Віталій Машевський. Така ситуація, каже, пов’язана із курсом долара та закупівлею сировини відносно цього курсу на будівництво. Тоді зросла й вартість оренди житла. Наразі ж ситуація з орендою стабілізувалася, ціни знизилися.

Вплинув на зростання цін і попит людей. Незважаючи на воєнний час, після відкриття реєстрів люди активно шукали житло.

"Закривали свої питання, тому що життя продовжується і в кожного свої потреби. Хай не так активно, як до війни, але попит був та залишився", — каже Віталій Машевський.

Від початку війни у країні багато хто надавав своє житло безкоштовно та максимально дешево.

"Мабуть, така фраза допомоги була в більшості в голові. Але були люди, які намагалися заробити на цій війні. Моя ріелторська сторона була максимально залучена, працював з колегами безкоштовно в даному напрямку, допомагали людям, чим могли у сфері послуг оренди житла.

Але й була інша сторона медалі. Було чимало випадків, коли людям-переселенцям не подобалися умови оренди житла, ніхто не міг змиритись із попередніми умовами, не подобався душ, були запитання "Чому не ванна?", відсутність кондиціонера чи інших умов".

Було багато людей, розповідає Машевський, які могли собі дозволили орендувати житло набагато дорожче від середнього класу.

"Великий попит на оренду супроводжував демпінгування ціни у гору. Зараз цінова політика на оренду значно впала, і ціни закріпились у деякій мірі. Тому це приємність для майбутніх орендарів", — каже рієлтор.

Стосовно ж вартості житла на первинному та вторинному ринках, то на первинному ціни в країні збільшилися, крім тих областей, де ідуть або тривали бойові дії.

"Вторинний ринок під час війни просів від 5 до 15%. Але зараз цінова політика стабілізувалась і ціни стали на довійськовий час. Стосовно первинного ринку, то він не змінився від початку, з часом первинне житло у забудовників зросло на 10-20%", — каже Віталій Машевський.

Що ж стосується купівлі вторинного житла, то, каже рієлтор, однокімнатна квартира у так званій "хрущівці" коштує від 25000 до 27000$ — без ремонту. А ось за двокімнатну можна віддати від 32000 до 35000$. Вартість залежить від стану житла.

"Сегмент новобудов стояв на місці в плані ціни, від початку війни просів на 5-7% , а потім зріс. Так як курс. Цінова політика різна. Якщо це передмістя, то ціна однокімнатної квартири стартує від 21000$. Це за 37-38 кв. м. Якщо межа міста Вінниці, то така аналогічна квартира коштує від 27000 до 35000$ в залежності від району міста", — розповідає Віталій Машевський.

Продаж трикімнатної квартири у новобудові, "чорнової", — від 600$ до 1000$ за квадратний метр у залежності від внутрішніх робіт, від житлового комплексу та самого району.

Що ж до оренди, то вартість однокімнатної квартири у вторинному секторі з початком повномасштабної війни зросла з 5000 до 10000 грн. У новобудові — з 8000 до 15000-18000 грн.

"Вся оренда практично піднялась була у два рази. Але зараз ситуація стабілізувалась і приблизно вернулася до цінової політики передвоєнної", — каже Машевський.

Оренда трикімнатних квартир в той же час виросла теж пропорційно.

"Хороша квартира у новобуді у період війни сягала 1000$. Зараз ціни помірні на оренду. У середньому — 12000-20000 грн. Це стосовно новобудов. Вторинне житло — в межах 7000-12000 грн", — розповідає Віталій Машевський.

Ціни на житло, каже, залежать від стану квартири та району міста.

Читайте також

  • Овочі та мʼясопродукти подорожчали, а одяг подешевшав: як змінилися ціни у січні на Вінниччині
  • Площу під зернові зменшать, а під технічні культури збільшать: як триває підготовка посівної кампанії на Вінниччині
На початок