Унаслідок землетрусів у Туреччині та Сирії, за наявною оцінкою, загалом загинули понад 34 тисячі людей. Це більше за кількість жертв землетрусу 1939 року в турецькому Ерзінджані — тоді жертвами природного лиха стали близько 33 тисяч осіб.
Про це повідомляє Al Jazeera.
"Число загиблих у Туреччині в неділю зросло до 29 605 осіб, тоді як у Сирії загинуло понад 4500 осіб", — йдеться у повідомленні.
Станом на ранок 12 лютого повідомлялось, що через землетруси, які сталися 6 лютого на території Туреччини та Сирії, в обох країнах загинули понад 29 тисяч людей. Сейсмологи зазначають, що підземні поштовхи все ще тривають.
Організація Об'єднаних Націй заявляє, що після землетрусів до 5,3 мільйона людей у Сирії можуть залишитися без даху над головою. Водночас майже 900 000 мешканців регіону терміново потребують забезпечення їжею.
Суди Туреччини дозволили заарештувати понад сотню людей, які можуть бути причетні до будівництва повалених внаслідок землетрусу будинків. Державні ЗМІ повідомляють, що щонайменше 12 людей вже перебувають під вартою. Серед них — підрядники, архітектори та інженери, пов'язані з деякими з десятків тисяч будівель, які були зруйновані або серйозно пошкоджені внаслідок руйнівних землетрусів у понеділок, 6 лютого.
Що відомо про землетруси у Туреччині та Сирії
6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року.
Для пошуково-рятувальних робіт після землетрусу в Туреччині Державна служба з надзвичайних ситуацій відрядила у країну 80 співробітників та 16 одиниць техніки. Роботи в регіоні тривають майже цілодобово.
Дивіться також: Як "Білі шоломи" рятують жертв землетрусів у Сирії. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Посол України в Туреччині Василь Боднар 10 лютого повідомив, що до 5 громадян України можуть перебувати під завалами. За його словами, МЗС України розшукало 96 українців, які проживали в зоні землетрусу. Напередодні в МЗС повідомили, що ще 22 громадян, які не виходять на зв'язок, розшукують.
Для допомоги українцям в Туреччині на базі посольства відкрито дві “гарячі лінії”: +90 539 550 98 98 та +90 312 442 15 93. Родичі в Україні можуть також звертатися на “гарячу лінію” МЗС: +380 44 238 15 88.
9 лютого речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко повідомив, що п'ятеро українців, ймовірно, перебувають під завалами. Консули вирушили в зону стихійного лиха задля допомоги українським громадянам.
10 лютого з-під завалів у районі Іскендерун у провінції Хатай на півдні Туреччини врятували українку Олену Акгьоль та її чотирирічного сина Юкселя.
Читайте також
"Трагедія турецького народу — це і наша трагедія": жертв землетрусу вшанували біля посольства Туреччини в Києві
Криптовалютні компанії виділять кошти Туреччині, яка постраждала від землетрусу
Чи прогнозували потужні землетруси в Туреччині та Сирії: пояснює сейсмолог
Найбільші землетруси останніх десятиліть: Непал, Японія, Гаїті та Китай
80 рятувальників та спецтехніка: у ДСНС розповіли про допомогу України після землетрусу в Туреччині