Розшукують маму: що відомо про немовля, яке залишили у вінницькому "вікні життя"

Розшукують маму: що відомо про немовля, яке залишили у вінницькому "вікні життя"

Перебуває у міському "Центрі матері й дитини", стан задовільний. Так про хлопчика, якого 10 лютого принесли до "Вікна життя" у Вінниці, розповів Суспільному головний лікар медзакладу Володимир Присяжнюк. Немовля було замотане у тканину.

"Дитина дійсно була доставлена до нас. На сьогоднішній день її стан задовільний. Вона забезпечена усім необхідним для медичного супроводу і для догляду. Немовля може перебувати у нас досить довгий час, поки не будуть проведені усі юридичні моменти по оформленню", — розповів Володимир Присяжнюк.

"Вікно життя" у Вінниці функціонує при вінницькому осередку Релігійної місії "Карітас-Спес". Коли хлопчика залишили, спрацювала сигналізація. За пʼять хвилин дитину забрали працівники, які викликали соціальну і медичну служби.

"Ми відкрили це "Вікно життя" саме для того, щоб ось такі події відбувалися. Таку інформацію потрібно поширювати якомога більше, на всіх соцмережах і платформах, нехай люди репостять. Я тішуся з того, що ця дитина залишилася живою. Це головна місія нашого "вікна". Нехай ці діти будуть живі, а ми вже ними поопікуємося. Зараз збираємо підгузки і молочну суміш, підемо провідувати", каже директор осередку Релігійної місії Євген Маркевич. 

Кримінальне провадження не відкривали

Кримінальне провадження не відкривали, повідомила Суспільному речниця Нацполіції області Заріна Маєвська.

"9 лютого до поліції надійшло повідомлення про підкинуту дитину. На місце виїхали поліцейські і соціальні служби, де склали акт про факт підкидання цієї дитини. Кримінальне провадження не вносилося. Оскільки дитина не перебувала в умовах, які загрожували її життю, чи здоров'ю. Дитина була одягнена по сезону, але в одяг більшого розміру, близько 3-5 років", — говорить Заріна Маєвська.

Наразі поліцейські розшукують матір дитини.

"Поліцейські розшукують маму, адже вона могла перебувати у складних життєвих обставинах чи ситуації, щоб з'ясувати це і допомогти мамі, якщо є необхідність", — каже Маєвська.

Якщо не знайдеться матір, дитині шукатимуть нову родину

"Вікно життя", де можна анонімно залишити дитину, у Вінниці відкрили в 2011 році. За цей час туди принесли пʼятеро дітей, розповідає очільниця служби у справах дітей Людмила Шафранська. Цього разу записки від матері біля дитини не було.

"Упродовж протягом найближчого часу буде здійснено заходи для державної реєстрації дитини. Якщо не знайдеться матір, тоді будуть вживатися заходи, щоб дитина знайшла нову сімʼю", — каже Людмила Шафранська.

"Вікно життя" у Вінниці працює на вулиці Соборній, 18. Воно розташоване ліворуч від католицького храму, у дворі, за аркою.

Читайте також

  • Створення фермерського господарства й гуртового ринку: як розвиватимуть агросектор у Вінницькій громаді
  • У Вінниці триває набір до "Гвардії наступу"

Вибір редакції

На початок