Робота, навчання, відпочинок. На Кіровоградщині створюють молодіжні центри

Робота, навчання, відпочинок. На Кіровоградщині створюють молодіжні центри

Робота, навчання, відпочинок. На Кіровоградщині створюють молодіжні центри
Обговорення роботи центру у Кропивницькому / 7 лютого 2023 року. Фото Юрія Тушевського

У чотирьох містах Кіровоградської області – Кропивницькому, Олександрії, Новоукраїнці та Бобринці – створюють молодіжні центри. Про це під час брифінгу розповів керівник обласного управління молоді та спорту Андрій Щетина. Суспільне дізнавалось, як працюватиме такий центр у Кропивницькому.

Молодіжний центр створюють в приміщенні обласного центру дитячої та юнацької творчості за підтримки дитячого фонду ООН – ЮНІСЕФ в рамках програми "Підтримка молоді Кіровоградської області", яку реалізує громадська організація "Слов’янський культурний центр "Задзеркалля".

Координатор молодіжного центру в Кропивницькому Юрій Тушевський розповів, що міста й організації для створення центрів обирали з-поміж 11 заявок: "Думаю і сподіваюсь, що це лише перший етап, пілотні проєкти і мережа розширюватиметься. Наш центр розташований на 200 квадратних метрах колишньої їдальні обласного центру дитячої та юнацької творчості. Простір буде мультифункціональним. Вже зробили ремонт. Чекаємо меблі".

Вартість проєкту – понад мільйон гривень. Зі слів координатора, на базі центру діятиме коворкінг, де можна буде працювати: "Є Starlink, генератор, робочі місця. Буде ігрова зона – з ігровими консолями, де можна відпочити і пограти, оремо – концертна зона зі сценою, звуковою апаратурою, барабанною установкою. Там, крім концертів плануємо проводити тренінги. Плануємо ще літній майданчик".

Приміщення для проєкту надали безкоштовно. Крім того, директорка обласного центу дитячої та юнацької творчості Ганна Суркова є методистом усі новостворених молодіжних центрів у регіоні, сказав Юрій Тушевський: "Заходи – виключно соціальні, виключно безкоштовні. Якщо це коменріційний захід – вибачте, не до нас. Такі умови, за якими ми отримали фінансування від ЮНІСЕФ. Пів року все відбуватиметься за їх рахунок. Моя трудова угода також укладена на пів року. Через пів року центр має стати на баланс області – фінансуватиметься з обласного бюджету, але ЮНІСЕФ і надалі прийматиме заяви на мікрогранти – ми подаватимемось".

Заходи у молодіжному центрі Кропивницького вже відбуваються, але офіційне відкриття планують на початок березня, сказав Юрій Тушевський.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок