Президентка Косова заявила, що ПВК "Вагнер" допомагає Сербії готувати напад на країну

Президентка Косова заявила, що ПВК "Вагнер" допомагає Сербії готувати напад на країну

Президентка Косова заявила, що ПВК "Вагнер" допомагає Сербії готувати напад на країну
Президентка Косова Вьоса Османі

Президентка Косова Вьоса Османі заявила, що російська приватна військова компанія "Вагнер" допомагає представникам Сербії підготувати напад на частково визнану державу.

Про це вона заявила в інтерв’ю The Telegraph.

"Президентка країни попередила у п'ятницю, що найманці з сумнозвісної російської групи Вагнера співпрацюють із сербськими воєнізованими формуваннями для контрабанди зброї та військової форми без розпізнавальних знаків у Косові", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, Вьоса Османі стверджує, що секретна операція нібито має закласти основу для можливого гібридного нападу Сербії з метою захоплення косовської території. При цьому вона ймовірні приготування Сербії мають паралелі з анексією Криму Росією в 2014 році, коли російські солдати у формі без будь-яких знаків розрізнення підготували ґрунт для захоплення півострова Москвою.

"Вони привозять зброю та обмундирування, але формально не є частиною сербської армії. Сербія хоче досягти своєї мети, не називаючи це військовою операцією", — сказала Османі.

За її словами, завдання сербів полягає в тому, щоб "підготувати ситуацію до можливої анексії – не за допомогою традиційної військової операції, а за допомогою гібридного нападу".

За словами Османі, таємна стратегія контрабанди зброї для передбачуваної анексії здійснюється вже не менше шести місяців. Вона переконана, що організатори переслідують такий самий намір, як і Володимир Путін у Криму дев'ять років тому.

"Якщо ви подивіться на те, що зробив Путін у 2014 році, то це повна копія, це та сама п'єса. Спочатку він використовував росіян, які там жили, потім він організовував усілякі операції під фальшивим прапором, а потім засилав ці воєнізовані групи", — зазначає президентка.

Як заявляє Вьоса Османі, вона має докази того, що сербські воєнізовані групи планують та організовують це разом із ПВК "Вагнер". За її словами, їхні наміри були явно агресивними.

"Вони будують окопи та барикади військового зразка. Такий, який вони могли б використати у бою", — стверджує посадовиця.

Сербія заперечує будь-яку роль найманців із групи Вагнера у протистоянні з Косово, зазначає видання.

У січні президент Сербії Александар Вучич закликав росіян "не телефонувати" сербам і не вербувати їх до ПВК "Вагнер" для участі в російській агресії в Україні, адже це суперечить сербським правилам.

Читайте також

Україна долає наслідки ракетної атаки РФ, США не заперечуватимуть проти передачі ЗСУ винищувачів. 353 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок