На річці Десна підриватимуть льодовий затор. Коли жителі чутимуть звуки вибухів

На річці Десна підриватимуть льодовий затор. Коли жителі чутимуть звуки вибухів

На річці Десна підриватимуть льодовий затор. Коли жителі чутимуть звуки вибухів
Фото: КМВА/Telegram

Через те, що на річці Десна підриватимуть льодовий затор 12 лютого, на лівому березі та в Оболонському районі столиці можуть бути гучні звуки вибухів. Про це повідомляє пресслужба Київської міської військової адміністрації.

"Підрив криги здійснюватимуть наші піротехніки. Мета — знизити рівень води та запобігти підтопленню в прибережних зонах",— йдеться у повідомленні.

В адміністрації закликають зберігати спокій та дотримуйтеся правил безпеки. А під час повітряної тривоги негайно переходити до укриттів.

Що відомо про ситуацію на річці Десна

10 лютого жителям Київщини повідомили про можливий підйом води на річці Десна у найближчі кілька днів і пов’язане з цим підтоплення.

На початку лютого на річці Десна ліквідовували льодові затори, щоб уникнути підтоплення прибережних територій. Піротехніки ДСНС розбивали нагромадження криги з допомогою вибухівки.

У Київській області 21 січня через льодовий затор на р. Десна спостерігався підйом води в районах населених пунктів Зазим’я, Пухівка та Рожни. Зафіксовано підтоплення близько 20 домогосподарств. У регіоні створено штаб для ліквідації події.

У ніч проти 21 січня киян попередили про підрив криги на річці Десна на Київщині. Зранку 21 січня жителям Київщини знову повідомили про планові вибухи у зв'язку з підривом льоду на річці Десна в районі сіл Погреби та Зазим'я. На ранок 22 січня внаслідок проведених підривних робіт рівень води в Десні почав знижуватись.

Читайте також

На Макарівщині жителі чутимуть вибухи. Яка причина

На столичних водоймах тонка крига. Киян закликають бути обережними

Україна долає наслідки ракетної атаки РФ, США не заперечуватимуть проти передачі ЗСУ винищувачів. 353 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок