Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні

Легка атлетика: чемпіонат Європи у приміщенні

Ярослава Магучіх встановила новий найкращий результат сезону у світі та виграла п'ятий старт у 2023 році

Ярослава Магучіх встановила новий найкращий результат сезону у світі та виграла п'ятий старт у 2023 році

Ярослава Магучіх встановила новий найкращий результат сезону у світі та виграла п'ятий старт у 2023 році
AP

Ще дві українки фінішували на третьому і четвертому місці.

Українські стрибунки у висоту продовжили виступи у "зимовому сезоні" 2023 року на турнірі серії World Athletics Indoor Series Silver Tour у французькому Меці. На ці змагання заявилися Ярослава Магучіх (лідерка світового сезону), Юлія Левченко та Катерина Табашник. Крім трьох українок претенденткою на перемогу в Меці була нідерландка Бріт Верман, яка уже в 2023 році стрибала на висоту 1.96 м.

Для Левченко - це третій міжнародний турнір у році (п'ятий загалом), третій саме у Франції. Магучіх та Табашник уже вчетверте стрибали на міжнародних стартах (у Ярослави п'ять турнірів в сумі).

Читайте також: Ірина Геращенко здобула "золото" на міжнародному турнірі в Італії у боротьбі з чемпіонкою світу: результат

За результатами у сезоні фавориткою змагань була Магучіх, за нею йшла Верман (1.96 м), а от Табашник (1.93 м) та Левченко (1.92 м) мали схожі найкращі результати і уперше перетнулися на одному старті в 2023 році.

Для Верман, Табашник та Левченко змагання почалися з висоти 1.81 м - її вони подолали з першої спроби. На планці 1.84 м Юлія Левченко зробила дві спроби, Бріт та Катерина - одну. Також безпомилково йшла Навал Меніке, атлетка з Франції.

Читайте також: Юлія Левченко виграла перший міжнародний старт зі стрибків у висоту у сезоні 2023 року: результат

На висоті 1.87 м уперше в сектор вийшла Ярослава - взяла планку з першої спроби. Як і Бріт та Катерина, от Юлія та Навал використали дві.

Висоту 1.90 м Магучіх пропустила, Левченко та Верман взяли з першої спроби, а от Табашник - з другої. Планку на 1.92 м Ярослава не змогла взяти з першої спробі і пропустила, натомість безпомилково продовжувала йти Бріт. Юлія Левченко підкорила цю планку з третьої спроби, а от Табашник узагалі не змогла.

Тобто висоту 1.92 м подолалі Верман та Левченко, Магучіх - пропустила після одного невдалого стрибка.

Ярослава, натомість, з першого стрибка взяла планку 1.94 м - і повернулася на перше місце. Бріт Верман підкорила цю планку з другої спроби і продовжила боротьбу за перемогу. Юлія Левченко не змогла стрибнути на 1.94 м - і фінішувала третьою з повтором особистого рекорду сезону.

Планку на 1.96 м Магучіх пропустила, а от Верман - взяла з третьої спроби, повторила свій особистий рекорд у кар'єрі. Переможниця визначилася на наступній висоті, 1.98 м - Ярослава Магучіх підкорила її з першої спроби, а Верман не змогла узагалі.

Уже у статусі переможниці Ярослава Магучіх замовила висоту 2.02 м - і взяла її з другої спроби! Це оновлення найкращого результату сезону у світі.

Після цього українка спробувала взяти 2.07 м, але безуспішно.

Тож Ярослава Магучіх виграла свій п'ятий поспіль старт у 2023 році та встановила новий найкращий результат сезону у світі. А також оновила рекорд турніру в Меці, який тримався з 2010 року.

 • Стрибки у висоту, турнір у Меці
 1. Ярослава Магучіх (Україна) - 2.02 м
 2. Бріт Верман (Нідерланди) - 1.96 м
 3. Юлія Левченко (Україна) - 1.92 м
 4. Катерина Табашник (Україна) - 1.90 м
 5. Навал Меніке (Франція) - 1.87 м

Найкращі результати українок у "зимовому сезоні" 2023 року

 • 2.02 м - Ярослава Магучіх (найкращий результат сезону у світі)
 • 1.97 м - Ірина Геращенко (п'ятий результат у світі)
 • 1.93 м - Катерина Табашник
 • 1.92 м - Юлія Левченко
 • 1.89 м - Юлія Чумаченко (23-й результат у світі)
На початок