"Це лише початок". Дудченко та Цимбал оцінили свій рекордний виступ у спринті ЧС-2023 з біатлону

"Це лише початок". Дудченко та Цимбал оцінили свій рекордний виступ у спринті ЧС-2023 з біатлону

Ексклюзивно
"Це лише початок". Дудченко та Цимбал оцінили свій рекордний виступ у спринті ЧС-2023 з біатлону
Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

Екслюзивні коментарі біатлоністів збірної України для Суспільне Спорт.

У німецькому Обергофі триває чемпіонат світу з біатлону. В суботу, 11 лютого, турнір продовжився чоловічим спринтом на 10 кілометрів.

Найкращий результат у гонці серед біатлоністів збірної України продемонстрував Дмитро Підручний, який посів п'яте місце. Ще два українці зайняли позиції у топ-30 (Антон Дудченко - 21-й, Богдан Цимбал - 29-й), а Артем Прима став 44-м.

Читайте також: Дмитро Підручний фінішував п'ятим у спринті на чемпіонаті світу з біатлону, у топ-6 усі інші – норвежці: результати

Для Дудченка та Цимбала спринт в Обергофі став найуспішним у кар'єрі на рівні світової першості. Зі свого боку, Дудченко також уперше потрапив до топ-30 особистих стартів на чемпіонатах світу, де раніше лише одного разу45-те місце індивідуальної гонки на чемпіонаті світу 2021 року в Поклюці. фінішував у межах першої пів сотні.

Обом біатлоністам допомогла вдала робота на вогневих рубежах - сумарно обидва заробили по одному колу штрафу. За показниками часу ходом Дудченко і Цимбал розташувалися поза межами топ-30.

За підсумками гонки в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт обидва біатлоністи відзначили, що їм забракло сил для виступів на останньому колі. А також розповіли про виступи в умовах сильного туману в Обергофі та оцінили свою роботу на вогневих рубежах.

Як прокоментували виступ у спринті Дудченко та Цимбал

Антон Дудченко:
  • Про погодні умовиЧерез сильний туман гонка була на межі скасування. на трасі:

"Були туман і вітер, але вітер не сильно заважав, більше туман. На пристрілці взагалі не було видно мішеней - було дуже складно. Під час гонки було краще".

  • Про єдиний промах у гонці:

"Моя десь помилка - тренер поки не казав, де промах. Можна було працювати на нуль, але не впорався. Перед стартом тренер показав [на мішені] мою стрільбу на пристрілці, бо нічого не було видно. Принесли мішень, він показав, де були мої постріли, щоб я міг орієнтуватися, якщо зміниться вітер чи ще щось".

  • Про фізичний стан:
"Як почувався фізично? Естафета була коротшою дистанцією, ніж сьогодні. Перші два кола непогано почувався, на останнє - не вистачило. Але я стартував на початку, тому після фінішу усіх можна буде подивитися аналіз і зробити висновки".

"Загалом було важко. На останньому колі мене обганяв швед, але я так розумів, що він ішов перше чи друге коло, тому я не зміг зачепитися. Тому більшість часу йшов сам. З Легрейдом не зміг попрацювати".

  • Чи задоволений своєю формою:

"Дуже важко відповісти на це питання. Поки не можу сказати конкретно. Треба дивитися аналіз гонки, щоб чіткіша була ситуація. Бо не завжди те, що ти відчуваєш, співпадає з аналізом".

Богдан Цимбал:
  • Про стрільбу в спринті:

"Коли стартував, то на стрільбі майже не було туману. А от на пристрілці був сильний туман. Лише кілька хвилин було, коли видно мішені, тому ми стріляли так - тик-тик. Слава Богу, пристрілялися. Зробили все, що могли. Стрільбу можна було робити гарну. На нуль треба було відстрілятися".

"Це лише початок". Дудченко та Цимбал оцінили рекордний виступ у спринті ЧС-2023 з біатлону
Богдан Цимбал. Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua
  • Про темп у гонці:

"На третьому колі, мабуть, трішечки втомився. Я стартував, а з рубежа виходив Йоганнес Дале. В нього було останнє коло, він так сильно пішов у перший підйом. Думав, що з ним проїду - я ж на першому колі, маю бути швидшим. А він від мене поїхав. Я не знав, що робити. Засмутився і почав його наздоганяти. Тому перше коло вийшло пробігти гарно, друге - так собі, а третє вже все. Я потрапив у тридцятку - це непоганий результат".

"Це чемпіонат світу - найголовніший старт сезону. Нам треба бути в дуже хороших кондиціях, найкращих. Мені здається, ми це зробили. Це лише початок".

Чемпіонат світу з біатлону: що відомо

  • За підсумками чоловічого спринту всі четверо українців відібралися до гонки переслідування.
  • Чоловічим та жіночим персьютами програма світової першості в Обергофі продовжиться в неділю, 12 лютого. Першою стартує жіноча гонка - о 14:25 за київським часом.
  • Усього до 19 лютого в Німеччині розіграють 12 комплектів медалей чемпіонату світу. Найкращий результат збірної України в особистих стартах турніру - п'яте місце Дмитра Підручного в спринті.
Читайте також: "Дуже щасливий". Дмитро Підручний прокоментував свій фініш у топ-5 чемпіонату світу після операції

Вибір редакції

На початок