Лише 9% світових компаній залишили ринок РФ — Подоляк

Лише 9% світових компаній залишили ринок РФ — Подоляк

Лише 9% світових компаній залишили ринок РФ — Подоляк
Радник керівника ОПУ Михайло Подоляк. Фото: Associated Press

Майже за рік російської агресії проти України лише 9% із майже півтори тисячі світових компаній залишили російський ринок.

Про це повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

За його словами, серед західних компаній, які залишилися працювати в Росії, найбільшу частку становлять німецькі (19,5%), американські (12,4%), та японські — (7%) компанії.

"Зокрема, залишилися працювати в державі-терористі: METRO, Leroy Merlin, Auchan, Nestle, Unilever, Procter & Gamble, Siemens, Pfizer, Philip Morris, Bayer, Acer, Alibaba, CloudFlare, Societe Generale, Credit Suisse, Lenovo, Asus, Cersanit тощо", — зазначив чиновник.

Подоляк зауважив, що деякі західні банки за рік повномасштабної війни взагалі отримали надприбутки в Росії.

"Raiffeisen збільшив прибуток у Росії на 313%. За 2022 рік прибуток російського філіалу склав 474 мільйони євро, і це найбільша сума серед філіалів Південно-Східної Європи", — написав він.

З урахуванням того, що податок на прибуток компаній у Росії становить 20%, Raiffeisen за останній фінансовий рік поповнив російську казну на 94,8 мільйона євро тільки завдяки цьому податком.

"Сума інших зборів набагато більша. Тобто це і є податок на війну, на вбивства українців", — наголосив Подоляк.

За його словами, при цьому Raiffeisen фактично визнав окуповані Росією так звані ЛНР та ДНР.

"Raiffeisen визнав псевдореспубліки "Л(Д)НР", запропонувавши частково мобілізованим кредитні канікули. Його приклад наслідували Citibank, Credit Europe Bank й OTP Bank", — зауважив радник керівника ОПУ.

Михайло Подоляк нагадав, що нещодавно НАЗК визнало американську корпорацію Procter&Gamble міжнародним спонсором війни. Цій компанії належать такі дочірні підприємства та бренди, як Gillette, Fairy, Tide, Ariel, Lenor, Mr. Proper, Pampers, Always, Head & Shoulders, Pantene, Old Spice, Hugo Boss, Max Factor тощо.

"Вони не лише не вийшли з ринку РФ, але й продовжують роботу комбінату побутової хімії, що є найбільшим у світі виробником мийних засобів для P&G, і заводу з виготовлення лез та станків для гоління Gillette", — додав посадовець.

Читайте також

НАЗК внесло корпорацію Procter&Gamble у список міжнародних спонсорів війни

Вибір редакції

На початок