Понад 2 000 до кінця березня. На Київщині продовжується відновлення об'єктів інфраструктури

Понад 2 000 до кінця березня. На Київщині продовжується відновлення об'єктів інфраструктури

Понад 2 000 до кінця березня. На Київщині продовжується відновлення об'єктів інфраструктури
У Київській області станом на кінець лютого відновили понад 10 600 об’єктів інфраструктури Фото: КОВА

На Київщині до кінця березня буде відновлено понад 2 000 об'єктів інфраструктури, пошкоджених під час повномаштабного вторгнення російських військ в Україну. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що загалом у Київській області постраждало внаслідок воєнних дій понад 27 тисяч об’єктів інфраструктури. На сьогоднішній день відновлено повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності 10 154 об’єкти.

"Відновлення — це процес, до якого залучені органи державної влади та місцевого самоврядування, міжнародні фонди та організації, волонтери тощо. Наша першочергова задача — активізувати роботу з відбудови регіону та направити на відновлення всі наявні ресурси",— каже заступник голови КОВА Микола Бойко.

За його словами, у Київській області до кінця березня буде відновлено понад 2 000 об’єктів. Тривають інтенсивні відновлювальні роботи за кошти державних та місцевих бюджетів, а також за сприяння міжнародних фондів.

Зокрема, в Бородянській громаді має бути відновлено понад 300 об'єктів, Ірпінській — понад 400, Дмитрівській — близько 400 об’єктів тощо. Наразі, в умовах постійної загрози повітряних атак росіян, особливу увагу потрібно приділяти застарілим внутрішньобудинковим мережам та енергоефективності,— підсумував Бойко.

Що відомо про руйнування і відновлення Київщини від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Через вторгнення російських військ у Київській області було пошкоджено понад 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків.

Станом на початок лютого на Київщині відновлено понад 6 400 об’єктів, пошкоджених внаслідок російської збройної агресії. Ще майже 3 700 об’єктів відновлені частково, але забезпечено життєдіяльність. Завершені ремонти 5 450 приватних домогосподарств та багатоквартирних будинків. Також частково відновлено понад 3 300 об'єктів житлового фонду.

За минулий рік в області відновили 5 551 об’єкт інфраструктури, а частково — 3 460.

Для розміщення жителів Київщини, які внаслідок російської агресії втратили житло, викуповують квартири та будувати нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.

Наприкінці грудня у селі Демидів Димерської громади, що на Київщині, завершили останні приготування до вселення людей у модульне містечко. Такі містечка вже успішно функціонують в Ірпені, Бучі, Бородянці, Макарові, Іванкові та в інших населених пунктах, що зазнали значних руйнувань унаслідок російської військової агресії. Перше модульне містечко для людей, що втратили житло, відкрили 1 червня у Бородянці.

У липні 2022 року в бюджеті Київської області додатково передбачили 87 мільйонів гривень на відбудову населених пунктів Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії.

З резервного фонду обласного бюджету Київщини 145 мільйонів гривень спрямували на подолання наслідків російської військової агресії та відновлення регіону. Із них 100 мільйонів — на розвиток і утримання автомобільних доріг та відповідної інфраструктури, ще 2 мільйони — на роботу територіальної оборони та інші заходи, пов'язані з військовою агресією.

Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Читайте також

У КОВА розповіли, в яких районах Київщини найбільше народжують дітлахів

На Київщині триває запис до бригад "Гвардії наступу". Які документи потрібні

На київських водоймах тонка крига. Поліція закликає бути обережними

Вибір редакції

На початок