"Отримали хороші сигнали": Зеленський підбив підсумки свого європейського турне

"Отримали хороші сигнали": Зеленський підбив підсумки свого європейського турне

"Отримали хороші сигнали": Зеленський підбив підсумки свого європейського турне
Президент Володимир Зеленський / Скріншот з відео

Президент Володимир Зеленський заявив, що під час візитів до Великої Британії, Франції та Брюсселя отримав хороші сигнали щодо подальшої військової допомоги для України, зокрема щодо наступного рівня співпраці – бойової авіації. Про це він сказав у звернені.

Президент повідомив, що провів засідання ставки, де розглянули ситуацію на передовій, зокрема на Донеччині, а також ситуацію з постачанням зброї, загальну ситуацію із захистом держави.

"Уже готуємося до нового "Рамштайну" — зокрема й про це говорили. Про нові опції в обороні, які маємо відкрити для України разом із партнерами", — сказав він.

Зеленський зазначив, що за цей тиждень під час свого дипломатичного марафону у Лондоні, Парижі, Брюсселі говорив про те, як посилити українських воїнів.

"Є дуже важливі домовленості, і ми отримали хороші сигнали. Це стосується як далекобійних ракет і танків, так і наступного рівня нашої співпраці – бойової авіації. Але над цим треба нам ще попрацювати", — сказав президент.

Зеленський також подякував, Великій Британії за допомогу і навчання українських військових.

"Я був дуже радий почути й побачити, що наші хлопці в Британії швидко навчаються керувати "Челенджерами". Я був дуже радий переконатися, наскільки британці прагнуть, щоб ми перемогли. Все це надихає", — сказав він.

Президент назвав фундаментальною з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером ФРН Олафом Шольцом у Парижі.

"Ми втрьох провели переговори – і це правильна розмова. Розкривати її деталі неправильно, але можна сказати, що ми почули один одного. Франція – Україну, Німеччина – Україну. Партнери почули нашу позицію, наші аргументи. Буде більше підтримки. І я дякую за це пану Президенту й усім французам, пану канцлеру й усім німцям. Відчувається це розуміння, що захист України – це захист інтересів і наших партнерів", — сказав Зеленський.

За словами президента, у Брюсселі він проводив переговори з усіма лідерами Євросоюзу.

"А тепер наше спільне завдання – взяти все те, про що ми говорили та домовлялися, і трансформувати в конкретне постачання, у конкретні документи, у конкретні нові лінії співпраці", — зазначив він.

Свій виступ у Європарламенті Зеленський назвав символічним моментом, а не просто звернення президента України

"Певний ціннісний підсумок шляху, який ми пройшли у відносинах із Євросоюзом. І початок нового етапу. Коли Україна у Європейському парламенті, у Європейській Раді та інших інституціях Євросоюзу вже не гість чи партнер з-поза меж ЄС. Коли Україна стає повноправною частиною Євросоюзу", — сказав президент.

Вибір редакції

На початок