17 загиблих від "Смерчу": роковини ракетного обстрілу Краматорська російськими окупантами

17 загиблих від "Смерчу": роковини ракетного обстрілу Краматорська російськими окупантами

17 загиблих від "Смерчу": роковини ракетного обстрілу Краматорська російськими окупантами
Фото: Суспільне Донбас

У Краматорську Донецької області щороку цього дня вшановують пам'ять жителів, які загинули під час обстрілу "Смерчем" 10 лютого 2015 року. Дев'ять років тому російські бойовики з окупованої Горлівки ракетами обстріляли аеродром та житлові квартали Краматорська.

У 2022 році Суспільне опублікувало відеоспогади містян про обстріл Краматорська.

За інформацією Донецької облдержадміністрації, 10 лютого 2015 року вдень російські бойовики вдарили по Краматорську понад 30 ракетами із системи залпового вогню "Смерч", з яких 18 впали в районі штабу АТО, а 14 — в житлових кварталах.

Один залп "Смерчу" містить 12 снарядів. Влучання ракет були у житлові будинки та аеродром, на якому базувався штаб антитерористичної операції.

Вибухи лунали на подвір'ях та центральних вулицях міста. Загалом від обстрілу постраждали, за даними ОВА, 29 військових та 35 цивільних, з них 17 людей загинули.

Під час обстрілу отримав важкі поранення 4-річний Клим Клименко, який вижив лише завдяки матері, яка загинула рятуючи його — накрила сина своїм тілом.

Обстрілів 10 лютого 2015 року житлових кварталів та аеродрому в Краматорську з боку окупованої Горлівки СБУ у Донецькій та Луганській областях розслідує за статтею 258 Кримінального кодексу України "Терористичний акт", повідомляла речниця СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

Роковини обстрілу Краматорська Смерчем
Фото: Донецька ОДА

У Краматорську у 2017 році відкрили пам’ятник загиблим внаслідок обстрілу "Смерчами". За два роки його перенесли з центральної вулиці на територію військової частини.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок