У Кропивницькому під час планових вимкнень електрики відключають котельню, яка забезпечує теплом 664 квартири, школу, дитячий садок та училище. Мама учня школи Юлія Нечай розповіла Суспільному, через відключення зранку в класах температура від 12 до 16 градусів тепла. Вона просить, аби котельню не знеструмлювали.
Юлія Нечай привела сина третьокласника в школу. Вони переселенці з Херсона. Нині живуть у Кропивницькому. Каже, стурбована, що в класах холодно. За роз’ясненнями жінка звернулась в енергетичну компанію "Укренерго". "Нам прийшла відповідь — зверніться до обласної енергетичної компанії. Звернулись на "гарячу лінію" до міського голови. Сказали очікувати 15 календарних днів, але за ці дні тепло не з’явиться в школах. Просимо розглянути швидше і внести котельню до критичної інфраструктури та перестати її вимикати".
О восьмій ранку в третьому класі на термометрі — 14 градусів тепла, через пів години — 16. Директорка Новомиколаївської гімназії Яна Лапіцька говорить, школа не встигає нагріватись.
Зі слів директорки, скарг від батьків учнів щодо температури в школі не отримувала. Якщо будуть, переведуть на дистанційне навчання.
Для шкіл діють температурні вимоги, прописані в державних санітарних нормах, розповіла речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко. У класах, кабінетах та актових залах температура може коливатися від 17 до 20 градусів, в приміщеннях бібліотеки 16-18 градусів, у спортивних залах — 15-17 градусів.
Каже, отримавши скаргу щодо низької температури в школах, працівники Держпродспоживслужби перевіряють це та надають рекомендації: "В попередні роки ми могли рекомендувати додатково використовувати електрообігрівачі. Цього року не завжди є можливість їх використати".
За словами директора комунального підприємства "Теплоенергетик" Олександра Чельника, котельня, яку мама учня просить не вимикати від електрики, крім школи постачає тепло в 664 квартири, дитсадок та училище.
"Ця котельня також має свої графіки відключень. Фахівцями нашого підприємства були обстежені внутрішні мережі. Потрібно вирішувати комплексно цю проблему — це утеплення школи, це повна заміна внутрішніх теплових мереж".
Нині готують проєкт будівництва тимчасових ліній електромереж, щоб перепідключити на них теплові котельні й надавати тепло незалежно від графіків відключень електрики.
Як розповів заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун, в місті дві третини котелень не відключаються. "Ми розробили технічні документи й рішення по резервному живленню котелень, щоб можна було їх в обхід графіку не відключали. По часу мені важко сказати скільки це займе: тиждень або 10 днів".
Речниця "Кіровоградобленерго" Альона Данильченко сказала, підприємство отримало замовлення на підготовку технічних умов для трьох котелень. "Технічні умови будуть розроблені в найкоротші терміни".
За словами Олександра Вергуна, централізоване теплопостачання має три основні проблеми — це залежність від графіків вимкнення електрики, недостатній ліміт газу та зношеність мереж.
"У березні готуємось розпочати масштабну реконструкцію системи теплопостачання міста. В першу чергу — це будуть мережі в таких мікрорайонах, як Новомиколаївка".
Читайте також
- У Кропивницькому готують проєкт будівництва додаткових електромереж для теплових котелень
- "Без опалення та теплої їжі". Як мешканці кропивницького електробудинку пристосувались до відключення електрики
- У Кропивницькому увімкнули вуличне освітлення
- Вимірюватимуть споживання. 13 лютого на Кіровоградщині не вимикатимуть електрику
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб