Працівникам Нововолинського історичного музею вдалося віднайти ікону "Таємна вечеря", що є елементом Низкиницького іконостасу XVІІІ століття. Ікона зберігалась у церковній громаді села Кропивщина Володимирського району.
Про це Суспільному розповів провідний науковий співробітник Нововолинського історичного музею Юрій Велінець.
Він безпосередньо брав участь у пошуку елементів іконостаса Низкиницького монастиря. За його словами, образ "Таємна вечеря" був відданий після демонтажу іконостаса за отця Павла Лебедя на початку 90-х років – "на бідну церкву". Саме у той час відкрився храм у селі Кропивщина.

"Протягом років ікона висіла у храмі цього села, але згодом дощечки почали роз'їжджатися, тому ікону вирішили зберігати горизонтально. Її поклали на церковну шафу та накрили рушниками, що зберегло її від руйнації", – каже Юрій Велінець.

Нині ж церковна громада передала ікону на зберігання Нововолинському історичному музею. Зі слів Юрія Велінця, орієнтовно влітку відреставровані царські врата та ікону "Таємна вечеря" можна буде побачити в експозиції музею.
Що відомо
- У Нововолинському історичному музеї презентували мистецьку виставку художників Артема та Валентини Погрібних під назвою "Фрагменти сну". В експозиції – понад 20 робіт.
- Музейний фонд Нововолинського історичного музею поповнився воєнними експонатами, привезених з-під Вугледару Донецької області.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.