Обшуки на Волинській митниці: правоохоронці виявили незаконну схему експорту золота й платини

Обшуки на Волинській митниці: правоохоронці виявили незаконну схему експорту золота й платини

Під час санкціонованих обшуків на Волинській митниці правоохоронці викрили незаконну схему вивезення з України дорогоцінних та кольорових металів, – повідомили в пресцентрі Державного бюро розслідувань.

Йдеться про експорт золота та платини. За інформацією ДБР та прокуратури, до цього причетні представники приватної київської компанії та посадовці Волинської митниці.

У двох вантажівках із причепами громадяни намагалися вивезти за межі країни понад 45,5 тонн брухту, який містить кольорові та дорогоцінні метали. Вантаж оформили як латунний шлак. Натомість у транспорті були цілі та подрібнені мікросхеми, у складі яких є платина, золото та кольорові метали. Отримувачем вантажу мало бути німецьке підприємство.

Обшуки на Волинській митниці: правоохоронці виявили незаконну схему експорту золота й платини
Фото: Державне бюро розслідувань

Вартість сировини, яку намагалися незаконно вивезти з України, за попередніми підрахунками, склала більш як 200 тисяч доларів США. Суд арештував вантаж, а також обидві вантажівки, в яких перевозили товар, вартість яких складає майже 150 тисяч доларів.

Наразі триває розслідування за фактом зловживання службовим становищемч. 2 ст. 364 КК України: передбачене статтею покарання – позбавлення волі на строк до 6 років.. Також призначено низку експертиз.

Що відомо

  • Суспільне 10 лютого зверталося за коментарем до речниці Волинської митниці Валентини Черниш. Вона відмовилася коментувати версію правоохоронців, аргументуючи це таємницею слідства. Та зазначила, що обшуки в адмінбудівлі митниці у селі Римачі – згідно з ухвалою суду.
  • Служба безпеки України спільно з ДБР та у взаємодії з Офісом Генерального прокурора сьогодні 10 лютого проводила обшуки у Центральному апараті Державної митної служби та Волинській, Львівській, Житомирській, Тернопільській, Чернівецькій, Одеській, Київській, Рівненській і Закарпатській регіональних митницях.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок