В Ірпені можуть знести ще один будинок, який раніше планували відремонтувати

В Ірпені можуть знести ще один будинок, який раніше планували відремонтувати

В Ірпені можуть знести ще один будинок, який раніше планували відремонтувати
Фото: Олександр Маркушин/Telegram

В Ірпені на Київщині можуть демонтувати ще один багатоквартирний будинок, пошкоджений унаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Раніше експертна комісія рекомендувала провести капітальний ремонт цієї будівлі.

Про це повідомив ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

За його словами, йдеться про пошкоджений житловий будинок по вулиці Покровській, 11. Мешканці звернулись до міської влади з проханням переглянути рішення про ремонт будівлі. Вони вважають, що споруда зазнала серйозних руйнувань, і подальше проживання в ній небезпечне.

Багатоквартирний будинок в Ірпені, пошкоджений унаслідок воєнної агресії РФ
Багатоквартирний будинок в Ірпені, пошкоджений унаслідок воєнної агресії РФ. Фото: Олександр Маркушин/Telegram

Комісія ж попередньо віднесла житловий об’єкт по вулиці Покровській, 11, до 3-ї групи будівель, що підлягають капремонту. Мер Ірпеня разом із депутатом округу Дмитром Чавою відвідали будинок.

Зруйнований будинок по вул. Покровській, 11, Ірпінь
Фото: Олександр Маркушин/Telegram

Вирішили провести ще один огляд експертною комісією. За результатами дообстеження можна буде перевести будівлю до 4-ї категорії руйнувань і на наступному засіданні виконавчого комітету ухвалити рішення про демонтаж. "Далі будемо розробляти проєкт на будівництво нового житла на цьому ж місці", — сказав Олександр Маркушин.

В Ірпені можуть знести житловий будинок по вул. Покровська, 11.
Фото: Олександр Маркушин/Telegram

Що відомо про відбудову Ірпеня після деокупації від російських військ

У травні минулого року стало відомо, що для відбудови житлових будинків в Ірпені потрібно приблизно 850 мільйонів доларів. Ще близько 150 мільйонів – для відновлення інфраструктури. Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Віолетта Дворнікова. За її словами, під час бойових дій місто було зруйноване на 75 відсотків. Більш як 10 тисяч людей залишилися без житла.

На відновлення житлового фонду Ірпеня, що був пошкоджений внаслідок російської військової агресії, з міського бюджету було виділено близько 25 мільйонів гривень.

Програма розвитку ООН допоможе демонтувати зруйновані і відновити пошкоджені внаслідок російської військової агресії будинки Ірпеня. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків. 17 із них вирішили демонтувати.

В Ірпені придбають 14 квартир та зведуть 15 будинків для тих місцевих мешканців, які через російську військову агресію втратили житло.

Ірпінська громада отримала 4 вантажівки будматеріалів для ремонту будинків, що були пошкоджені під час повномасштабного вторгнення військ РФ.

Амбасадори UNITED 24 відвідали Ірпінь та Бучу. Обговорювали відбудову міст.

Читайте також

Ірпінь отримав грант на відновлення інфраструктури міста

На початок