"Це був страх смерті". Медалістка ЧС відмовилася від стрибків з малих трамплінів через "ментальний шок": що сталося

"Це був страх смерті". Медалістка ЧС відмовилася від стрибків з малих трамплінів через "ментальний шок": що сталося

"Це був страх смерті". Медалістка ЧС відмовилася від стрибків з малих трамплінів через "ментальний шок": що сталося
RAW AIR Tournament

Норвежка розповіла про свій страх перед малими трамплінами.

23-річна норвезька стрибунка Сільє Опсет проводить восьмий сезон на рівні Кубка світу. У поточному сезоні титулована спортсменка чотири рази здіймалася на подіум в індивідуальних змаганнях: тричі Опсет ставала першою та одного разу - третьою. У сезоні 2022/23 Сільє двічі взяла участь у командних змаганнях Кубка світу. Обидва рази норвежка завершувала їх у топ-2.

Сільє Опсет потрапляла до трійки призерів на етапах цьогорічного Кубка світу на великих трамплінах. Однак на малих трамплінах норвезька стрибунка не виступала упродовж місяця - востаннє змагаючись ще 15 січня у японському Зао на Кубку світу, зупинившись у кроці від нагороди.

Як пояснила норвезька стрибунка, рішення відмовитися від виступів на малих трамплінах не пов'язано з цілеспрямованою підготовкою до змагань на великих. І має ментальний характер.

Що сталося з норвезькою стрибункою?

Ще наприкінці січня норвезька стрибунка після непроходження до фіналу на етапі Кубка світу в німецькому Гінтерцартені розповіла про страх перед малими трамплінами. У сльозах Сільє повідомила, що "у її голові є психологічний бар’єр", який унеможливлює "нормальні" стрибки на таких трамплінах.

Страх перед малими трамплінами був обумовлений тим, що Опсет пережила ментальний шок під час одного з нещодавніх тренувань. Про це спортсменка повідомила, опублікувавши пост на своїй сторінці в Instagram лише 9 лютого.

Інцидент за участі Сільє стався на нормальному трампліні в Гранозені. Розмір схилу там становить 105 метрів, однак норвежка пролетіла лише дистанцію 116–117 метрів. На відео стрибка чутно, як Опсет кричить під час польоту та активно рухає руками через страх падіння.

"Я була шокована, коли знаходилась у повітрі. Не знаю, що сталося в моїй голові, але це був страх смерті, тому промайнула думка, що зараз приземлюсь і зламаю всі кістки свого тіла. Це був якийсь жах", - сказала Опсет коментуючи ситуацію.

Попри ментальний шок, Опсет приземлилась без травм і продовжує працювати над технікою на малих та нормальних трамплінах.

"Останнім часом було багато негативу, і я не мала жодних позитивних емоцій. Сезон був дуже бурхливим. У мене багато змішаних почуттів. Моєю метою цього року була стабільність на висоті. Я відчуваю, що це стало протилежним тому, що є зараз. Найкращі виступи були дуже хорошими, і я збережу їх у пам'яті, але насправді провали були ще глибшими", - розповіла NRK Сільє Опсет.

Хто така Сільє Опсет

  • Сільє Опсет - 23-річна норвезька стрибунка з трампліна.
  • На рівні Кубка світу Опсет дебютувала у 2016 році. З того моменту норвежка мала 17 індивідуальних подіумів.
  • Опсет - 3-разова призерка чемпіонатів світу у стрибках з трампліна. Всі медалі норвежка здобула у командних турнірах: "срібло" у 2021 році у мікст стрибках, а також дві "бронзи" - у 2019-му та 2021 роках у жіночих командних.
  • На зимовій Олімпіаді-2018 Сільє стала 16-ю, а на іграх у Пекіні-2022 була дискваліфікована у фіналі через проблеми з формою.
На початок