Чому Японія не може надавати Україні зброю — посол Корсунський про політику Токіо щодо війни

Чому Японія не може надавати Україні зброю — посол Корсунський про політику Токіо щодо війни

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський у Києві, 2020р.
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський, Київ, 7 жовтня 2020 р. Фото: УНІАН

Від початку повномасштабної збройної агресії РФ Японія надає Україні мільйони доларів на гуманітарну допомогу, транспортні засоби, безпілотники, бронежилети, каски, костюми для хімзахисту та медичне обладнання. Також країна повністю реалізує санкції запроваджені проти РФ Євросоюзом та США. Японія — одна з перших країн, які засудили війну розв'язану Росією. Про численну підтримку України та про те, чому Японія не надає зброю — про це Українському радіо розповів Надзвичайний і Повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський.

Зовнішня політика Японії після 24 лютого

Того ж дня, коли почалася повномасштабна агресія Росії проти України, парламент Японії засудив дії РФ. Через два дні була прийнята ще одна резолюція, що є безпрецедентним для Японії, розповів Надзвичайний і Повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський.

"Прем'єр-міністру Японії Фуміо Кісіда належить фраза, яку всі тут цитують: "Те, що сьогодні відбувається в Україні, може завтра відбутися в Азії", – каже він. Це стало поштовхом і у минулому році влада переглянула стратегії національної безпеки та оборонної доктрини країни. "Сили оборони Японії, за конституцією, не можуть вживати самостійно жодних активних дій. Проте, після перегляду цих документів, було заявлено, що Японія дозволяє власним силам самооборони здійснювати удари на випередження, якщо є підтвердження про загрозу безпеці країни", — пояснює Корсунський.

Також, Японія збільшила оборонний бюджет на 320 млрд доларів протягом 5 років. "Ніколи в історії Японії після Другої світової війни такого не було", – підсумував Корсунський.

1,6 млрд доларів фінансової допомоги

Уряд Японії виділив 95 млн доларів через Програму розвитку ООН для України. Проте, за словами посла України в Японії Сергія Корсунського, японська допомога вимірюється значно більшими цифрами.

"Лише фінансова допомога оцінюється в 1,6 млрд доларів. Насправді ж вона ще більша. Бо не враховує значну частину коштів, спрямованих через гуманітарні організації, зокрема Червоний Хрест", — додає дипломат.

У місті біля Токіо тренуються 29 українських гімнасток школи Дерюгіної. "Японці приймають їх за свій рахунок", — каже посол.

Також, Японія підтримує і реалізує всі санкції проти Росії, накладені ЄС та США.

"Токіо заморожує російські активи, практично припинені будь-які контакти між очільниками Японії і Росії, заборонений в’їзд депутатів Держдуми РФ".

Японія була єдиною країною Азії, яка приєдналася до санкцій проти Росії після анексії Криму і початку війни в Україні ще у 2014 році, розповів посол.

Без зброї

Однак зброю Японія надавати Україні не може, бо за наслідками Другої світової війни тут діє Конституція та низка законодавчих актів, які забороняють це робити.

"Тому нам надають допомогу не зброєю, а захисними знаряддями для військових та служб надзвичайних ситуацій. Японія надає генератори, допомагає з розмінуванням територій", — додає дипломат.

Досвід відбудови

"У 1923 році в Токіо був землетрус, тоді загинуло понад 100 тисяч людей, а два найбільших міста – Токіо та Йокогама – були фактично знищені. Потім була Друга світова війна, землетрус у Кобе. Раз за разом руйнувалися сотні тисяч будинків", — розповів дипломат.

Тож Японія має величезний досвід відбудови і може відіграти ключову роль для України після війни, підсумував Сергій Корсунський.

Читайте також

Безпілотники та фургони: Японія передасть Україні новий пакет допомоги

Німеччина і Японія виділять понад $60 млн на будівництво зерносховищ в Україні

Вибір редакції

На початок