Були залучені 3 кораблі і 8 літаків — Повітряні Сили про подробиці атаки РФ

Були залучені 3 кораблі і 8 літаків — Повітряні Сили про подробиці атаки РФ

Доповнено
Речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат розповідає про ракетну атаку росіян
Речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, фото: скріншот відео Media Center Ukraine

Зранку 10 лютого росіяни атакували Україну ракетами із літаків стратегічної авіації та кораблів ракетами повітряного та морського базування. Подробиці масованої атаки в ефірі єдиного телемарафону розповів речник командування Повітряних Сил Юрій Ігнат.

“Цього разу як минулі рази, противник почав атакувати з ночі як завжди “Шахедами”, промацуючи слабкі місця ППО. Крім “Шахедів” було випущено, попередньо, 6 крилатих ракет “Калібр”, 5 з них було збито. Також збито 5 із 7 “Шахедів”, — розповів Ігнат про нічний обстріл.

Далі продовжились атаки по всій території України.

“Із літаків стратегічної авіації, із кораблів у Чорному морі були запущені ракети повітряного і морського базування. Три кораблі було залучено — ракетний катер, фрегат і підводний човен, а також 8 літаків стратегічної авіації ТУ-95. Волгодонськ та район Каспію традиційні місця запусків цих крилатих ракет”, — сказав Ігнат.

Що відомо про дві російські крилаті ракети "Калібр" , які перетнули повітряні кордони Молдови та Румунії

“Пролетіло дві крилаті ракети “Калібр” через територію Молдови, залетіли в повітряний простір Румунії. Радіолокаційно спостерігалось дві ракети на території країни НАТО. Звідти вони вже пересікли кордон з Україною і зайшли в Чернівецьку область”, — розповів Ігнат.

За його словами, Повітряні Сили могли застовувати озброєння у цьому районі, могли збивати ці ракети.

“Але була очевидна загроза, що уламки ракет могли потрапити на територію цих країн. Були вжиті заходи безпеки і ракети на тій території не збивались”, — сказав Ігнат.

Він пояснив, що крилата ракета так спроєктована, щоб бути  малопомітною, щоб притискатись до землі, обгинаючи рельєф місцевості. Щоб зникати з радарів — їхня притаманна характеристика. Люди їх бачать на низькій висоті.

Під час брифінгу в Media Center Ukraine — Ukrinform Юрій Ігнат прокоментував заяву румунської сторони, що "найближча точка траєкторії цілі до повітряного простору Румунії була зафіксована радіолокаційними системами приблизно за 35 кілометрів на північний схід від кордону".

“Є радіолокаційні дані, є засоби об’єктивного контролю. Безумовно,  країни-члени НАТО теж спостерігали за цією ситуацією. Будуть матеріали, які будуть це підтверджувати. Я думаю, що будуть надані певні матеріали з тих систем, з радарів, де було помічено ці ракети”, — сказав Ігнат.

Ігнат додав, що Росія не вперше використовує повітряний простір інших країн.

“Територія Молдови використовувалась щонайменше три рази, щоб завдавати ударів по західних та центральних областях. Цього разу вже інша держава. Окупанти таким чином намагаються провокувати, запускаючи ракети по самому кордону із країнами членами-НАТО. Я маю на увазі і Польщу, коли з Білорусі ракети атакують”, — сказав Ігнат.

Йдеться про провокації, пояснив речник командування Повітряних Сил ЗСУ.

“Для чого це робиться? Очевидно, буде працювати система протиповітряної оборони України, ми будемо себе захищати, об'єкти критичної інфраструктури, людей. Є в цьому загроза. Противник це знає і використовує все це для провокацій. Ми дочекаємося матеріалів, де буде вказано де пролітала ця ракета. Одна чи більше. Дані радіолокаційні спостерігалося саме дві ракети”, — сказав Ігнат.

За словами Ігната, якщо ракети летять з Чорного моря, то на їхньому шляху йде Бессарабія, потім Молдова, а пізніше “перетин та зіткнення трьох держав”.

Що відомо про ракетну атаку РФ 10 лютого

Уранці 10 лютого росіяни здійснили масовану атаку по території України. У Києві уламки ракети пошкодили авто та дах приватного будинку, у Хмельницькому перебої з електроенергією після вибуху, у Запоріжжі зафіксували два прильоти, у Харкові восьмеро людей отримали поранення.

Війська РФ здійснили пуски крилатих ракет із стратегічних бомбардувальників Ту-95мс, підтверджують в Міноборони України. Під час атаки дві російські ракети перетнули кордон України і пролетіли над Молдовою та Румунією. Зазначимо, Румунія входить до НАТО.

Внаслідок масованої атаки РФ ракетами і дронами на об‘єкти енергетики 10 лютого є влучання в об‘єкти теплової та гідрогенерації, а також високовольтної інфраструктури в шістьох областях. Запроваджені аварійні відключення в багатьох регіонах. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

Найскладніша ситуація у Запорізькій, Харківській та Хмельницькій областях, додав міністр.

Читайте також

РФ атакувала Україну дронами і ракетами, ЄС підготував 10-й пакет санкцій проти Росії. 352 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок