"Гонка трохи не вдалася". Тренер жіночої збірної України - про результати у спринті на чемпіонаті світу з біатлону

"Гонка трохи не вдалася". Тренер жіночої збірної України - про результати у спринті на чемпіонаті світу з біатлону

Ексклюзивно
"Гонка трохи не вдалася". Тренер жіночої збірної України - про результати у спринті на чемпіонаті світу з біатлону
Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар Олександра Кравченка для Суспільне Спорт.

Жіноча спринтерська гонка стала першим індивідуальним стартом для спортсменів на чемпіонаті світу-2023 з біатлону. Україну в ній представляли чотири біатлоністки, три з яких кваліфікувались на гонку переслідування: Анастасія Меркушина, Юлія Джима та Олена Білосюк.

Четвертою учасницею збірної України у спринтерській гонці стала Дар'я Блашко. Попри те, що вона стала єдиною серед українок, кому вдалось закрити усі 10 мішеней, 27-річна спортсменка фінішувала на 84-му місці.

Читайте також: Юлія Джима - у топ-30 жіночого спринту на чемпіонаті світу з біатлону: результат гонки

Після завершення спринтерської гонки в Обергофі старший тренер жіночої збірної України Олександр Кравченко в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів про результати команди на чемпіонаті світу з біатлону та події в Україні. Кравченко визнав, що спринтерська гонка вийшла трохи невдалою для України, звернувши увагу на хиби Джими, Меркушиної та Білосюк. А також наголосив, що, найімовірніше, цей старт став останнім для Дар'ї Блашко, яка показала найгірший результат ходом по дистанції.

Читайте також: "Результат дуже розчарував". Дар'я Блашко показала найгірший хід у спринті на ЧС з біатлону: що вона про це сказала
 • Про спринт в Обергофі

"Гонка сьогодні трохи не вдалася. Якби впорались зі стрільбою, то думаю, що Юля могла б розраховувати на ТОП-15. Олена та Анастасія теж могли бути ближче до тридцятки. Розумію, що напевно чемпіонат Європи, який був у Швейцарії, трохи сказався на нашій швидкості".

 • Про стрільбу

"Окрім хиби останньої Насті на лежці, де піднявся вітер, всі інші промахи були їхні. Стосовно Юлі, то вона трохи поспішила, через що схибила. Але за таких погодніх умов, один штраф – це нормальний результат. Хотілося б краще, але що зробиш, поривчастий вітер вносить свої корективи".

Читайте також: "Завдання було перебороти паніку". Анастасія Меркушина - про виступ і результат у спринті на ЧС з біатлону
 • Про Дар'ю Блашко

"На жаль, ми побачили результат Даші. Ми дали їй змогу перевірити себе. Довго думали з Юраєм чи це буде індивідуальна гонка чи спринт. Все ж вирішили спринт, бо це коротша дистанція. Бачимо, що хвороба, яка в неї є, так просто не проходить. В подальшому, я думаю, вона тут уже виступати не буде. А по сезону ми ще побачимо. Юрай прийматиме остаточне рішення".

Читайте також: Дар'я Блашко повернулася до тренувань і прагне потрапити на ЧС. Її тренер каже про "незрозумілу систему відбору"

"Її хтось замінить з дівчат у індивідуалці. Подивимось в якому стані інші, поговоримо. В нас ще є Любов Кип’яченкова, не забуватимемо. Більше будемо розраховувати на естафету. Але й в індивідуальній гонці можуть бути сюрпризи з цією погодою. Якщо впоратись зі стрільбою, то може бути непоганий результат".

 • Про події в Україні

"В команді ми сильно не обговорювали події ночі та дня. Серед тренерів мали розмову про те, що вночі почалося та зранку. Всі були в новинах. Читаєш в телефоні про те, що вдома відбувається, бо усі рідні та близькі в Україні. Думаю, що це дуже впливає на психологічний стан спортсменів. Ми дуже вдячні за підтримку і тим, хто приїхав сюди".

Читайте також: Ракетна атака по Україні 10 лютого: наслідки обстрілів

Що далі на чемпіонаті світу з біатлону

 • Субота, 11 лютого, 15:30. Чоловіки, спринт (10 км)
 • Неділя, 12 лютого, 14:25. Жінки, гонка переслідування (10 км)
 • Неділя, 12 лютого, 16:30. Чоловіки, гонка переслідування (12.5 км)
 • Вівторок, 14 лютого, 15:30. Чоловіки, індивідуальна гонка (20 км)
 • Середа, 15 лютого, 15:30. Жінки, індивідуальна гонка (15 км)
 • Четвер, 16 лютого, 16:10. Одиночна змішана естафета
 • Субота, 18 лютого, 12:45. Чоловіки, естафета (4х7.5 км)
 • Субота, 18 лютого, 16:00. Жінки, естафета (4х6 км)
 • Неділя, 19 лютого, 13:30. Чоловіки, масстарт (15 км)
 • Неділя, 19 лютого, 16:15. Жінки, масстарт (12.5 км)

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок