80 тисяч звернень за рік. Як юристи у Чернівцях надають безоплатну правову допомогу

80 тисяч звернень за рік. Як юристи у Чернівцях надають безоплатну правову допомогу

80 тисяч звернень за рік. Як юристи у Чернівцях надають безоплатну правову допомогу
Фото ілюстративне. Джерело: УНІАН

У 2022 році фахівці кол-центру безоплатної правової допомоги в Чернівцях опрацювали 80 тисяч звернень щодо юридичних консультацій. Консультують людей зі всієї України, найбільше — з Дніпропетровської, Харківської та Київської областей. Понад три тисячі дзвінків надійшло з Чернівецької області.

Про це в ефірі Українського радіо Буковини розповіла начальниця відділу контакт-центру обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольга Волощук.

За її словами, якщо до воєнного стану звернення стосувалися переважно адміністративних та цивільних питань, то зараз найчастіше запитують про військову службу.

"У перші два тижні після початку воєнного стану кількість дзвінків була малою. Людям потрібно було розв'язати базові питання. Зараз вдень маємо 700-800 звернень", – каже Волощук.

Щоб опрацьовувати стільки дзвінків, збільшили кількість фахівців. Одночасно на лінії можуть консультувати від 30 до 40 юристів. Кожен з них вдень надає до 50 консультацій.

За словами Волощук, іноді для вирішення питання клієнта потрібно звертатися до різних державних установ або скласти запит на отримання інформації. Тому радить звертатися за правовою допомогою завчасно.

Консультацію у колцентрі отримала й переселенка Катерина. Вона вимушено переїхала до Чернівців й тут мала виходити на пенсію. Втім не вистачало документів.

"Звернулася в пенсійний фонд, але були проблеми з трудовою книжкою. Не мала жодних довідок і не знаю, чи збереглися вони в якихось архівах. Тому мені відмовили", – розповідає Катерина.

Жінка зателефонувала на гарячу лінію центру. Там їй порадили звертатися до суду та направили в найближче до неї бюро правової допомоги. За тиждень разом з юристом подали заяву до адміністративного суду.

"Зараз вже отримую пенсію. Працівниця, яка мені допомагала, сказала, що з таким питанням до них часто звертаються", – розповідає Катерина.

Юристи допомагають відновити втрачені та пошкоджені документи. Найчастіші запити від переселенців стосуються підтвердження факту смерті людини на тимчасово окупованих територіях, перетину державного кордону чи отримання гуманітарної допомоги. Буковинці частіше звертаються щодо питань, пов’язаних зі спадкуванням чи стягненням аліментів.

"Також за рік отримали триста звернень з-за кордону від громадян, які покинули територію України через війну. Вони мають не вирішені питання щодо розірвання шлюбу, отримання пільг чи соцдопомог, а також продовження інвалідності", - каже Волощук.

Консультації юристи надають через месенджери або за телефоном безкоштовної гарячої лінії: 0 800 213 103. Фахівці працюють у будні з 8:00 до 19:00, у вихідні – з 9:00 до 18:00.

Водночас до пенсіонерів та людей з інвалідністю юрист може приїхати додому. На таку адресну допомогу у 2022 році було два запити.

Що відомо

  • Безоплатна правова допомога — правова допомога, яку надають людині, яка її потребує, але не хоче чи не може її оплатити, та фінансується коштом державного, місцевого бюджетів, або з інших джерел.

Читайте також

У Чернівецькій області стало менше вимушених переселенців: скільки

На Буковині три міжнародні організації виплачують грошову допомогу переселенцям: скільки та як отримати

На початок