"Вимагають надсилати оголені фото": як захистити дитину від небезпеки в інтернеті та коли про це говорити

"Вимагають надсилати оголені фото": як захистити дитину від небезпеки в інтернеті та коли про це говорити

Ексклюзивно
"Вимагають надсилати оголені фото": як захистити дитину від небезпеки в інтернеті та коли про це говорити
Фото: Pixabay

У війну злочинці можуть просити в дітей дані про військових, в інтернеті також — засилля насильницького контенту. Про це в етері телемарафону Суспільне.Спротив розповіла засновниця освітнього проєкту #stop_sexтинг Анастасія Дьякова. Також вона пояснила, якими онлайн-навичками повинні володіти діти.

Які найпоширеніші види злочинів в інтернеті, націлені саме на дітей?

— Є дві категорії: стандартні ризики та новітні ризики, які з'явилися в часи війни. Перша категорія, це те, що було до війни й залишається: неналежний контент, який діти бачать в інтернеті і який може нести шкоду для їхнього життя та психіки, порнографічний контент. Це булінг в соціальних мережах та на ігрових платформах. Треті ризики — сексуальні, коли в дітей вимагають надсилати оголені фото чи відео, або робити сексуального характеру онлайн-стріми, або дорослі надсилають порнографічні матеріали чи оголені фото, навіть без запиту дітей на це.

— А які є новітні ризики, що загрожують дітям у війну?

— Це величезна кількість насильницького контенту, що можуть на різних сайтах побачити діти. Разом із тим злочинці зараз часто налагоджують контакти з дітьми в інтернеті, аби вимагати від них інформацію щодо розміщення баз військових та стратегічних об’єктів.

— З якого віку починати розмови з дітьми щодо небезпеки в інтернеті?

— Розмови варто починати з того моменту, як гаджет може опинитись у руках дитини, навіть якщо це гаджет брата, сестри або батьків, тому що злочинці дуже часто комунікують саме з маленькими дітьми. Вони кажуть, що такі діти не знають про ризики і не знають, як про це повідомляти та часто не розуміють, що щось таке сталось, де вони постраждали. Тому всі ці розмови мають починатись з самого малечку, з 4-5 рочків, але вони мають відповідати віку дитини і тим застосункам, де вона знаходиться.

Якими ключовими онлайн-навичками мають володіти діти?

— Насамперед розуміння, з ким спілкуватися в інтернеті, а з ким ні. Адже ризики є як і в вимаганні у дітей інформації, так і в сексуальному насильстві. Друге — це розуміння, що можна публікувати в інтернеті, а що не можна. І якщо раніше ми більше казали про приватну інформацію, то зараз ми кажемо також про місця розміщення військових баз, про стратегічні об’єкти та місця, де відбулись вибухи. Ще один момент — це контент насильства. Дуже важливо розуміти, які канали відвідують діти та який контент там розміщений. І четверта навичка — критична оцінка інформації, яку діти бачать і чують в інтернеті, адже фейки діють і на дітей також.

Читайте також

  • Чому зросли ціни на свинину та чого чекати. Пояснює керівник асоціації "М'ясної галузі"
  • На Рівненщині виділили мільйон гривень на утилізацію ламп, які обмінюють на Укрпошті
  • Народила 18-ту дитину: як почувається після пологів мама з наймолодшою донькою
  • Рівнерада не виділила 200 млн грн на оборону області. Начальник ОВА зробив заяву

Авторка: Іванна Грищук

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок