В ISW спростували заяви Пригожина, що ПВК "Вагнер" припинила вербувати ув'язнених на війну в Україні

В ISW спростували заяви Пригожина, що ПВК "Вагнер" припинила вербувати ув'язнених на війну в Україні

Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин під час візиту в одну з російських колоній
Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин під час візиту в одну з російських колоній. Скріншот відео: Meduza Youtube

ПВК “Вагнер” продовжить вербувати ув’язнених на війну в Україні у російських тюрмах попри заяви фінансиста групи "Вагнера" Євгена Пригожина, що ПВК повністю припинила вербування ув'язнених. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“У відповідь на коментар для преси Пригожин заявив, що вербування ув'язнених "повністю припинилося" і що "всі зобов'язання виконуються" перед тими, хто зараз працює на ПВК "Вагнер". Пригожин також абсурдно заявив, що понад 10 мільйонів американців подали заявки на вступ до "Вагнера", — йдеться в аналітичному звіті.

Швидше за все, ПВК "Вагнера" продовжить вербувати людей з в'язниць, хоча і в набагато менших обсягах, прогнозують в ISW. Раніше аналітики відзначали, що вербування ув'язнених до ПВК "Вагнер" сповільнилося за останні кілька місяців. Це також підтверджується статистикою Федеральної служби виконання покарань РФ. Вона свідчить, що скорочення чисельності російських в'язнів стабілізувалося в період з листопада 2022 року по січень 2023 року.

“Це явище узгоджується із загальною тенденцією повільної заміни регулярними російськими військами "групи Вагнера" в районі Бахмута, що вказує на те, що російське військове командування, ймовірно, потроху відмовляється від "вагнерівців", а, отже, і від використання в'язнів у ролі "гарматного м'яса", — відзначили аналітики.

Інші ключові висновки ISW щодо війни в України:

  • Кремль продовжує здійснювати поступову підготовку російської оборонно-промислової бази до затяжної війни в Україні.
  • Відомий російський  провоєнний блогер, пов'язаний з ПВК "Вагнер", закликав до відставки міністра оборони Росії Сергія Шойгу через скандал із закупівлею російської військової форми.
  • Кремль продовжує демонструвати, що він не бажає стримувати розкольницьку риторику з боку ультранаціоналістичних провоєнних діячів.
  • Російські війська продовжили наступальні операції вздовж лінії Сватово-Кремінна.
  • Російські війська провели обмежені наземні атаки на заході Донецької області та в районі Авдіївки-Донецька, а також продовжили наступальні операції навколо Бахмута.
  • Російські війська провели обмежену наземну атаку в Запорізькій області.
  • Російські джерела стверджують, що російські військові інтегрували добровольче формування так званої “ДНР” до складу Збройних сил Росії.
  • Російські джерела повідомили, що російська влада начебто затримала українську диверсійно-розвідувальну групу, яка намагалася вбити російських окупаційних чиновників.
ISW карта бойових дій на війні в Україні за 9 лютого
Фото: з сайту ISW

Читайте також

ЄС підготував 10-й пакет санкцій проти Росії. Кремль планував взяти Молдову під свій контроль. 352 день війни. Онлайн

Генштаб попереджає про високу загрозу ракетних ударів, РФ наступає на 5 напрямках

Авіація Сил оборони завдала 22 удари по окупантах — Генштаб ЗСУ

Вибір редакції

На початок