11 лютого відзначають Міжнародний день жінок і дівчат у науці. З цієї нагоди в Черкаській обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка організували зустріч із жінками-науковцями.
Близько 45 відсотків черкаських науковців – це жінки, розповів Суспільному начальник обласного управління освіти та науки Валерій Данилевський.
Політтехнологиня Інна Брацун понад десять років вивчає філософію.

"Ми навчаємось упродовж усього життя, постійно розвиваємось, намагаємось вивчати щось нове. Це дуже добре, що є жінки-науковці, які розбудовують нині, в такий важкий час, не тільки науку, а й нашу державу", – зазначила вона.
Кандидатка філософських наук, доцентка кафедри філософії черкаського національного університету Оксана Пушонкова з кінця 90-х років вивчає проблематику візуальності.
"На базі університету, в якому я працюю, діє соціально-гуманітарна лабораторія, і є такий напрям як філософія культури та мистецька практика. Ми співпрацюємо з обласним художнім музеєм, із соціологічною асоціацією. З ними ми влаштовуємо інтерактивні зустрічі та проєкти. Це поєднання філософії й живих сенсів культури", – пояснила вона.

Розповіла науковиця і про свої роботи:
"В основному це статті, методичні посібники й монографії, присвячені візуальній культурі. Нині триває доба візуалізації. Через те, як змінюється візуальність, ми можемо говорити про ідентичність сучасної людини, про ціннісну сферу, певні морально-етичні якості".
За словами пані Оксани, наука для неї – це "особлива любов".
"Мене найбільше цікавить у науці те, як вона підтверджується життям", – пояснила вона.

Левова частка черкаських науковців — жінки, розповів начальник обласного управління освіти та науки Валерій Данилевський.
"Наука – це основа руху вперед, можливість розвиватися. Науковий потенціал Черкащини дуже потужний", — зазначив він.
Під час зустрічі в бібліотеці науковицям вручили низку нагород.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України