Опалення та відключення електроенергії: як формуються платіжки за тепло у Києві

Опалення та відключення електроенергії: як формуються платіжки за тепло у Києві

Опалення та відключення електроенергії: як формуються платіжки за тепло у Києві
Фото: УНІАН

У Києві тарифи на опалення для населення лишаються на рівні минулого року. Про це повідомляє "Київтеплоенерго".

Майже 90% багатоповерхівок столиці мають будинкові лічильники тепла, тож містяни сплачують за фактично спожите тепло. Де немає приладів обліку, то враховують кількість годин постачання тепла та середньомісячну температуру на вулиці.

В умовах аварійних відключень електроенергії для будинків без лічильника "Київтеплоенерго" враховує власні дані про перерви в роботі теплоджерел, інформацію від управителів будинку та столичного ДТЕК.

Середньодобова температура в столиці у січні становила -0,3°С (у грудні була -0,7°С). Однак відключення електроенергії суттєво не вплинули на обсяги спожитого тепла, зазначили у компанії.

Там пояснили, що протягом чотирьох годин відсутності електроенергії батареї і вода в будинковому контурі охолоджуються, а температура теплоносія падає майже вдвічі.

"Після відновлення електропостачання будинок починає стрімко "добирати" тепло, щоб зігріти внутрішньобудинкову систему до початкових параметрів. Такі стрибки відбуваються щоразу при вимкненні світла. Відповідно, суттєвої економії порівняно зі стабільним споживанням або немає, або вона мінімальна", — йдеться в повідомленні.

Що відомо

42 котельні "Київтеплоенерго" зможуть працювати на генераторах у випадку відключення електроенергії. Столиця продовжує цю роботу і планує усі котельні, потужність яких це дозволяє, оснастити альтернативними джерелами живлення.

Читайте також

Київ отримав 4 генератори від міжнародних партнерів, один передали військовим

У Києві продовжили термін подачі заявок для енергоефективної програми "70/30"

Вибір редакції

На початок