"Основам європейського футболу загрожує розвал". У Суперлізі представили новий формат турніру з 60-80 учасниками

"Основам європейського футболу загрожує розвал". У Суперлізі представили новий формат турніру з 60-80 учасниками

"Основам європейського футболу загрожує розвал". У Суперлізі представили новий формат турніру з 60-80 учасниками
AP Photos

До новоствореної ліги команди хочуть відбирати на основі їхніх результатів у національних лігах.

Організатори європейської футбольної Суперліги запропонували новий формат свого турніру. Відповідні плани окреслив виконавчий директор компанії A22 Sports Бернд Райгарт для видання Die Welt.

Після першого анонсу Суперліги 12 європейськими топклубами у 2021 році проєкт зіткнувся з жорсткою реакцією від футбольної громадськості та УЄФА. До участі в Суперлізі не запросили команди з Німеччини та Франції - натомість перший план передбачав статус 12 клубів з Англії, Іспанії та Німеччини як незмінних учасників ліги та її співзасновників.

Зрештою, більшість клубів відмовилися від участі в проєкті через несприйняття Суперліги своїми фанатами та керівництвом УЄФА. Досі в проєкті залишаються лише три клуби - іспанські "Реал", "Барселона" та італійський "Ювентус".

Восени минулого року представники Суперліги з компанії A22 Sports провели зустріч з головними дійовими особами європейського футболу - президентом УЄФА Александром Чеферіним, керівниками національних чемпіонатів та європейських топклубів. Та знову зустрілися з несприйняттям власної ініціативи для реформування континентального спорту.

Читайте також: "Опозиція залишається переважаючою". УЄФА та очільники клубів зустрілися з керівництвом Суперліги: позиції сторін

Які зміни у проєкті передбачають організатори Суперліги

Бернд Райгарт пропонує відмовитися від закритого формату Суперліги та зробити участь у турнірі доступною для всіх клубів. До ліги одночасно планують залучати до 60-80 команд.

"Європейська футбольна ліга має бути відкритим турніром з 60-80 командами у декількох дивізіонах, з доходом, що розподіляється всією ієрархією [ліги]. Участь базується на спортивних досягненнях, здобутих упродовж сезону. Жодних постійних учасників. Кваліфікація через національні чемпіонати надає клубам доступ до європейського турніру й відтак зберігає імпульс на рівні країн", - йдеться у статті.

"Новий європейський турнір має мати амбіції найзахопливішого спортивного турніру в світі. Молодші покоління, чию увагу в усьому світі привертають американський спорт та цифрові розваги, мають зберігати свою пристрасть до футболу. Цього можна досягнути лише зі змаганнями, в яких найкращі спортсмени світу регулярно змагаються впродовж сезону".

"Основам європейського футболу загрожує розвал". Організатори Суперліги представили новий формат турніру
Бернд Райгарт. Boris Breuer / A22 Sports Management

Німець також протиставляє Суперлігу вже сформованій ієрархії європейського футболу.

"Європейський клубний футбол зіткнувся з критичним моментом. Багато національних чемпіонатів є незбалансованими. Клуби зазнають мільярдних збитків, а команди з багатими традиціями більше не можуть чинити конкуренцію. Аби інвестувати в теперішнє, клуби в Іспанії та Франції заклали власне майбутнє, продаючи телевізійні права на 50 років та більше. Виглядяє, що й інші країни слідують за ними".

"У жовтні ми розпочали відкритий діалог щодо майбутнього європейського клубного футболу. Відтоді ми говорили з близько 50 європейськими клубами та іншими дійовими особами у футболі. Переважна більшість погоджується, що основам європейського футболу загрожує розвал. Настав час для змін".

Футбольна Суперліга: що відомо

  • Після створення Суперліги УЄФА погрожував не допустити учасників проєкту до міжнародних змагань за збірні. Через це, а також критику фанів, більшість команд вийшли із Суперліги.
  • Понад половина країн Європейського Союзу офіційно виступили проти проєкту футбольної Суперліги. Таку позицію представники країн презентували перед Європейським судом у Люксембурзі.
  • Наприкінці 2022 року Мадридський суд задовольнив апеляцію компанії А22 Sports, що позивалася до УЄФА через імовірну монополізацію футбольного ринку в Європі. Далі вердикт щодо цієї справи має висунути Європейський суд.
На початок