Тепер не площа Перемоги: Київрада перейменувала ще 31 вулицю у столиці

Тепер не площа Перемоги: Київрада перейменувала ще 31 вулицю у столиці

Тепер не площа Перемоги: Київрада перейменувала ще 31 вулицю у столиці
Площа Перемоги у Києві. Фото: УНІАН

Київрада перейменувала ще 31 вулицю у столиці, назви яких пов’язані з Росією чи радянським минулим. Про це повідомив міський голова Віталій Кличко.

"Ми повинні прибрати і забути старі радянські та російські назви назавжди. А натомість називати наші вулиці іменами наших героїв, зокрема, героїв сучасної російсько-української війни", – зазначив мер.

Депутати Київради 9 лютого перейменували проспект Перемоги на його історичну назву – проспект Берестейський. А площа Перемоги тепер називається Галицькою (їй також повернули історичну назву). Провулок Мічуріна перейменували на провулок Болсуновський, Брест-Литовське шосе на Берестейське шосе, а вулицю Петрівську на вулицю Вознесенський Яр.

Нині у столиці вже перейменували 268 міських об’єктів. На наступному засіданні за результатами електронного голосування киян перейменують ще низку київських вулиць та скверів, зокрема на честь загиблих героїв України. Також планують перейменувати одну з вулиць, яку мешканці Києва пропонують назвати ім’ям Вахтанга Кікабідзе.

Що відомо про перейменування у Києві

Наприкінці квітня минулого року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

У додатку "Київ Цифровий" 4 листопада запускали опитування громадської думки щодо доцільності повернення історичних назв міським об’єктам. У переліку 32 топоніми — вулиці, провулки, площі, сучасні назви яких пов’язані з Росією та її сателітами.

У Києві створили єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані вулиці протягом 2014-2022 років. Для зручності користувачів вулиці згруповані відповідно до районів.

Також у столиці стартував третій етап перейменування станцій кільцевої електрички. Проголосувати можна у застосунку "Київ Цифровий" до 12 лютого.

Читайте також

У Києві демонтували пам'ятник Ватутіну

У Києві на території колишнього заводу стався вибух: що відомо

На початок