IBU запровадив новий порядок надання додаткових квот в особистих стартах ЧС-2023 з біатлону: як це працює

IBU запровадив новий порядок надання додаткових квот в особистих стартах ЧС-2023 з біатлону: як це працює

IBU запровадив новий порядок надання додаткових квот в особистих стартах ЧС-2023 з біатлону: як це працює
AP Photos

В окремих командах на гонки зможуть виходити до шести біатлоністів.

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) оголосив про новий порядок надання збірним - учасницям чемпіонату світу додаткових квот на особисті змагання у 2023 році. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

IBU оголосив про внесення змін за добу до початку першої особистої гонки світової першості в німецькому Обергофі. У п'ятницю, 10 лютого, другою гонкою в календарі чемпіонату світу стане жіночий спринт на 7.5 кілометрів.

Оновлено. Рішення про додаткові квоти на чемпіонаті світу було прийняте влітку 2022 року. Водночас, низка спортсменів і тренерів з ним були ознайомлені лише перед стартом гонки - про це повідомили норвежець Філіп Ф'єльд Андерсен та французький тренер Зігфрід Мазе.

"Чому ви повідомили цю інформацію лише за день перед гонкою, коли упродовж всього сезону комунікуєте про щось інше? - відреагував на звернення IBU Андерсен.

Раніше квота національних федерацій на індивідуальні старти чемпіонатів світу становила чотири спортсмени. Утім, вже на турнірі цього року окремі збірні зможуть виставляти на гонки в Обергофі до шести біатлоністів, за умови їхньої відповідності оновленим пунктам регламенту.

Що змінилося в порядку надання квот збірним на ЧС з біатлону

З 2023 року командам на чемпіонаті світу надаватиметься додаткова квота за наявність спортсменів у топ-15 поточного загальному заліку Кубка світу, шостий етап якого закінчився у січні.

Водночас число спортсменів на гонку ЧС-2023 однієї країни з кількома представниками в топ-15 заліку не може перевищувати п'ятьох біатлоністів. До прикладу, чоловіча збірна Норвегії, що має п'ятьох спортсменів у першій десятці заліку TotalScore, отримує тільки одне додаткове місце, яке може посісти будь-який з представників країни.

Ба більше, чисельність спортсменів в окремих збірних у гонках ЧС-2023 може збільшуватися одразу до шести спортсменів. Для цього командам необхідно мати в заявках чинних чемпіонів світу за минулий рік. Це право отримують країни, чиї спортсмени виграли "золото" чемпіонату світу минулого року (у 2023 році - також чемпіонів зимової Олімпіади-2022).

Відтак по шість місць у спринтах ЧС-2023 отримають чоловічі збірні Норвегії, Франції та Швеції, а також жіноча команда Норвегії. Це стало можливим завдяки перемогам на Олімпіаді-2022 Емільєна Жаклена, Штурли Легрейда і Тіріл Екгофф, а також "золоту" Мартіна Понсілуоми в спринті ЧС-2021.

Збірна України не має спортсменів у топ-15 чоловічого й жіночого заліків TotalScore, а також чинних чемпіонів світу (або олімпійських чемпіонів). І відтак обмежуватиметься квотою в чотири біатлоністи в особистих стартах ЧС-2023.

Розподіл додаткових квот на особисті старти ЧС-2023

6 спортсменів:
  • Чоловіки: Норвегія, Франція, Швеція
  • Жінки: Норвегія
5 спортсменів:
  • Чоловіки: Німеччина, Італія, Швейцарія, Чехія
  • Жінки: Франція, Швеція, Німеччина, Австрія, Чехія, Італія, Словаччина

Чемпіонат світу з біатлону: що відомо

  • Першою гонкою світової першості в Обергофі стала класична змішана естафета, в якій Україна посіла підсумкове 10-те місце.
  • Україна вже визначила склад на жіночий спринт ЧС-2023, в якому стартують чотири біатлоністки збірної.
  • Усього в Обергофі розіграють 12 комплектів медалей. Турнір триватиме до 19 лютого.

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок