5 років увʼязнення: українця засудили у Франції за крадіжку картини Поля Сіньяка

5 років увʼязнення: українця засудили у Франції за крадіжку картини Поля Сіньяка

5 років увʼязнення: українця засудили у Франції за крадіжку картини Поля Сіньяка
Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images

Суд французького міста Нансі визнав винним громадянина України Вадима Гужву в крадіжці картини "Порт Ла-Рошель" Поля Сіньяка вартістю 1,5 мільйона євро. Судовий процес завершився ще 6 лютого, повідомило видання Art News.

Чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі та зобовʼязали сплатити 300 тисяч євро компенсації за завдані збитки.

Гужва не визнав себе винним. У суді він сказав: "Я не бачу, який я маю до цього стосунок. У вас немає доказів ваших звинувачень".

Вирок також включає покарання за крадіжку чотирьох інших робіт, в тому числі картин Ренуара, і рідкісної книги з музеїв та аукціонних будинків Франції. Ці роботи досі вважаються зниклими безвісти.

картина сіньяк українець вкрав 5 років увʼязнення
Картина "Порт Ла-Рошель" Поля Сіньяка. Фото: Hulton Fine Art Collection/Getty Images

Що сталося?

Картина французького імпресіоніста була викрадена ще у 2018 році з Музею витончених мистецтв у північно-східному французькому місті Нансі.

Троє злодіїв змогли вийти з музею вдень разом із Сіньяком, знявши полотно за допомогою канцелярського ножа, згорнувши роботу в рулон і сховавши її під дощовик.

Під час розслідування прокурор Нансі Франсуа Перен зауважував, що цей злочин здивував усіх своєю простотою: "На них були головні убори, але вони діяли з відкритими обличчями, увійшли через головний вхід і вийшли через ті ж двері".

Картина була знайдена поліцією в Україні у 2019 році. У злочині звинуватили 64-річного Вадима Гужву, який на той час перебував в австрійській в'язниці за крадіжку картини Ренуара у Відні в листопаді 2018 року.

У лютому 2021 року посол України повернув картину до Нансі.

Що відомо про картину та художника

Поль Сіньяк — відомий французький художник-неоімпресоніст, пейзажист, історик та теоретик мистецтва.

Картина "Порт Ла-Рошель" датована 1915 роком. Вартість цього твору мистецтва становить 1,5 мільйона євро.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок