На Херсонщині відкрили перший в Україні соціальний центр для багатодітних родин

На Херсонщині відкрили перший в Україні соціальний центр для багатодітних родин

На Херсонщині відкрили перший в Україні соціальний центр для багатодітних родин Суспільне Херсон

2 червня у Калинівці Каховського району Херсонської області відкрили перший в Україні сімейний центр інтегрованих соціальних послуг "Другий шанс" для родин, які опинилися у скрутних життєвих обставинах. Від ідеї до реалізації знадобилось 9 місяців.

В селі Калинівка Зеленопідської ОТГ немає садка та закрилася школа, у більшості будинків пічне опалення. Дітей на навчання возять у сусіднє село. Тому відкриття у Калинівці родинного центру інтегрованих соціальних послуг допоможе не тільки родинам у скрутних життєвих ситуаціях, а й родинам, які вимушені залишати дітей вдома, поки батьки на роботі. В центрі вже готові 5 кімнат, планують відкрити ще одне крило - для людей похилого віку.

"На території нашої громади в селі Калинівка раніше була початкова школа, ми призупинили роботу за маленькою кількістю діточок. Діточок почали підвозити до школи у Червоному перекопі. Школа не працювала протягом двох років. З часом ми побачили, що у нас є потреба створення такого центру інтегрованих послуг. Тому що у нас є багато дітей, які потребують цих послуг", - розповідає голова Зеленопідської ОТГ Галина Лобунько.

Постійно у центрі будуть двоє соціальних працівників, до них долучаться волонтери, - говорить Оксана Закриницька, яка керуватиме Калинівським відділенням центру "Другий шанс":

"Коли ми приходимо в сім'ї, які у складних життєвих обставинах, ми приходили з пустими руками і не могли практично нічим допомогти цій сім'ї, а даний майданчик створює дійсно круті умови для того, аби допомагати цим сім'ям, і моніторити, що відбувається в цих сім'ях. Тому що ми буде працювати як з мамами так і з дітками з цих сімей".

Волонтерка Валентина Нікітіна приїхала з Зеленого Поду, вона одна з 12-ти волонтерів, готових долучитися до проєкту. Розказує, що було багато тренінгів. Майбутніх волонтерів навчали психологи, соціальні працівники. Анастасія Макарук з Каховки займатиметься спортивним розвитком дітей у центрі. Зараз готують графік, що допоможе поєднувати волонтерську діяльність з основною роботою.

"Взагалі я працювала лікарем-ветеринаром 10 років. Але поклик до праці з дітьми до вчительства він завжди у мене був. Тому я в один момент прокинулася і зрозуміла, що я хочу працювати з дітьми. Чому саме спорт, бо я сама займаюся спортом, і було прагнення навчити цьому дітей", - говорить Анастасія Макарук.

Наталія Снітко живе у Калинівці. Вона прийшла на відкриття центру разом з онуками:

"Цей центр для дітей буде. А садочка в нас давно вже немає в селі. Тому це дуже добре. Хоч буде куди дітям ходити. Я так думаю. В мене самої троє онуків. Це дуже добре".

Місцеві жителі розповідають, що чекали на відкриття центру. Зараз у селі - це єдине місце для дітей. Керівниця центру говорить, що жінки Калинівки зможуть тут проводити час, ділитися досвідом, як вести господарство, з матерями, які опинилися у скрутних життєвих обставинах. Оксана Закриницька додає, що більшість з них самі виховувались в інтернатах.

Лілія Домніна - мати шести дітей, чекає на сьомого. Вона одна з мам, які зможуть отримати допомогу в центрі:

"Для мене це дуже потрібний центр. Оксана Русланівна нам буде допомагати, щоб діти розвивалися тут, допомагати з побутовими проблемами, щоб таким мама, як я, не було так сильно тяжко дома".

Як фінансуватиметься центр - розповів голова облдержадміністрації Юрій Гусєв:

"Значна частина фінансування організації цього проєкту – кошти благодійних фондів, благодійників, меценатів і, зокрема, благодійного фонду, який очолює Юрій Маринчак, - допомагає нам реалізовувати проєкти, спрямовані на захист прав дітей".

Сімейний центр у Калинівці - пілотний проєкт і перший в Україні, за результатами діяльності якого можна буде прогнозувати майбутнє реформи інтернатів, - говорить уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба:

"Нам, як державі, треба зробити все, щоб дитина жила в сім’ї, а не роками перебувала в інтернатному закладі. Сьогодні таких дітей дуже багато, десятки тисяч дітей, які зараз повернуті по домівках і досить часто це сімейне неблагополуччя. І сьогодні державі потрібні інструменти, які б підтримали на рівні громади таку сім’ю. Чому для нас важливий цей проєкт? Це перший такий проєкт, де зібрані різні сервіси, різні послуги: служба у справах дітей створена в громаді, фахівець соціальної роботи, два центри створено,- спільно це все призводить до того, що діти можуть жити в безпеці і благополуччі".

Тетяна Волова сама виховує трьох дітей. Молодша Настя перебувала у Таврійську, у навчально-реабілітаційному центрі через проблеми зі здоров'ям. З початку нового навчального року дівчинка повернеться додому та навчатиметься за місцем проживання у школі в сусідньому селі. Попри радість бачити доньку вдома залишаються хвилювання, - говорить Тетяна, - чи зможуть у новій школі знайти вчителя з урахуванням особливих освітніх потреб її дитини.

Олена Протопопова, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди