Після послаблення карантину херсонські студенти повертаються до гуртожитків

Після послаблення карантину херсонські студенти повертаються до гуртожитків

Після послаблення карантину херсонські студенти повертаються до гуртожитків Суспільне Херсон

З різних районів Херсонської області студенти почали повертатися до гуртожитків своїх вишів. Після послаблення карантину, з 1 червня, сесії, залікові та іспити в університетах перевели з дистанційного у звичний режим.

Студенти, які завершують навчання у вищих освітніх закладах, до захисту дипломних робіт та державних іспитів готуються в аудиторіях, говорить деканка економічного факультету Херсонського державного університету Вікторія Грановська.

"Ми маємо можливість зустрітися із студентами, поки не в повному штаті, проте дозволено формувати групи не більше 10 осіб. Це важливо для студентів, які завершують навчання, отримати консультації у викладачів щодо написання дипломних робіт".

Комендантка гуртожитків аграрно-економічного університету Олена Іжевська каже, усі студенти самостійно обирали, де проводити карантин. У гуртожитках залишилися понад сто студентів, які не мали можливості дистанційно навчатися вдома.

Одна з них – Марина Завгородня. Дівчина проживає у селі Зірка Горностаївського району. Коли тільки почався карантин, вона була вдома, але потім почалися проблеми з інтернетом, і дівчина приїхала у Херсон для навчання онлайн.

Під час карантину, каже Марина, до гуртожитку заборонили вхід сторонніх людей, на вулицю студенти, які лишилися, виходили за крайньої потреби. Крім того, у їх обов’язках – вологе прибирання з дезінфікуючими засобами.

Комендантка гуртожитків Херсонського державного аграрно-економічного університету Олена Іжевська розповіла, що слід проводити тричі на день прибирання кімнат загального користування – це вбиральні, кухні. В гуртожитку в кожній кімнаті залишилися по одному студенту. З понеділка приїхали здобувачі вищої освіти рівня бакалаврату та ті, у кого виробнича практика.

У гуртожитку Херсонського державного університету, за словами прибиральниці службових приміщень Тетяни Курчинської, обробляють двічі на день, обов’язково зранку і після обіду кожний поверх, кожну поверхню спеціальним розчином.

Тетяна Курчинська прибирає місця загального користування у гуртожитку спеціальним хлорвмісним розчином. А от вологе прибирання у кімнатах – завдання студентів, розказує завідувачка гуртожитку №3 студентського містечка Херсонського державного університету Тетяна Кравченко. Наразі тут мешкають 65 студентів, стільки ж повернулися до інших двох корпусів.

"На період карантину в нас залишалися близько 40 студентів, вони обрали такий карантинний період. Крім того, в гуртожитку проживали і викладачі. Після послаблення, цими вихідними до нашого гуртожитку повернулися 25 студентів, переважно вони вирішують питання щодо сесії".

Студентка Анастасія Брода навчається на 2 курсі, до гуртожитку повернулася два дні тому. Коли почався карантин, вона поїхала додому, навчалися дистанційно, повернутися мали 31 числа, тому що 1 червня вже були іспити.

Усі студенти, говорить завідувачка гуртожитку, після повернення проходять обов’язковий температурний скринінг та заповнюють анкету про стан свого здоров’я, після цього мають отримати довідку в амбулаторії. Фельдшерка амбулаторії Вікторія Возна розповіла, що студентів опитують, дивляться, роблять температурний скринінг і видають довідки про стан здоров’я.

Аліна Олефір, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди