Станом на дев’яте лютого в Житомирі офіційно на грип та ГРВІ захворіли більше однієї тисячі дітей. Про це Суспільному розповіла заступниця медичного директора житомирського Центру первинної медико-санітарної допомоги Галина Перчик.
За її словами, ГРВІ (ГРВІ – це гострі респіраторні вірусні інфекції – ред.) у дітей розпочинаються із нежиті, чхання і кашлю. Інтоксикація може провокувати розлади у роботі шлунково-кишкового тракту.
"Можливі шлункові прояви, так само як при грипі, так і при ГРВІ. Це пов’язано із тим, що є інтоксикаційний синдром. І якщо є або були проблеми із шлунково-кишковим трактом, то може проявлятися проносом, болем, здуттям", – розповіла Галина Перчик і додала, що окрім ГРВІ, зараз лікарі діагностують грип. Він розпочинається із високої температури, яку тривалий час неможливо знизити.

"Клінічний період перебігу вірусу грипу характеризується із підняття високої температури: від 38 до 40 градусів, – каже лікарка. – Температура збивається тривало, тобто певний період часу. Ломота у м’язах, тілі, нездужання, слабкість. Не можуть встати з ліжка, із труднощами дбають про себе. Через 2-3 дні приєднується ринорея, нежить, чхання, біль у горлі, кашель, дискомфорт у горлі і все решта".
Житомирянка Лариса Чупринська привела до лікаря свого п’ятирічного сина Андрія. Каже, що він нездужає упродовж кількох днів, почався кашель.

"Звичайний нежить, а вже вчора зранку почався кашель, всю ніч кашляв. Сухий кашель був. Ніс промиваємо, від кашлю ще нічого не давала. Я сама не даю ліки, тому що я не знаю, треба щоби лікарка подивилася. Самолікування нічого доброго не дає", – каже Лариса Чупринська.

"Зараз іде у нього риносинусит, – коментує стан п’ятирічного Андрійка лікарка-педіатриня Валентина Ткаченко. – А далі ми його вже дообстежуємо: чи це алергічного характеру, щоб не було там бронхіту. Легені чисті і сатурація нормальна".

Аби не захворіти, потрібно дотримуватися режиму дня та за можливості частіше перебувати на повітрі, розповідає про профілактичні заходи завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини №19 Анна Сачук.
"І є специфічна така профілактика як вакцинація від пневмококової інфекції та грипу на початку сезону, – каже Анна Сачук. – Буде легший перебіг вірусних застуд".

За статистикою, яку надали в Центрі первинної медико-санітарної допомоги, у січні в Житомирі захворіли понад чотири тисячі дітей, з них 22 дитини госпіталізували.

Читайте також
- Тригодинна операція: житомирські лікарі показали, як проводять операції на відкритому серці.
- Російськомовні книги у книгарнях: чи купують їх житомиряни і чому?
- Обміняти застарілі лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи можна не лише у Житомирі, а й в інших громадах області.
- Мобілізація: у Житомирському військкоматі розповіли, хто має проходити медкомісію.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: