"На жаль, не всі готові". Еліна Світоліна - про можливість бойкоту українцями тенісних матчів проти росіян та білорусів

"На жаль, не всі готові". Еліна Світоліна - про можливість бойкоту українцями тенісних матчів проти росіян та білорусів

"На жаль, не всі готові". Еліна Світоліна - про можливість бойкоту українцями тенісних матчів проти росіян та білорусів
AP Photos

Спортсменів з РФ та Білорусі допускають до матчів професійних турів на умовах нейтралітету.

Частина українських тенісистів не готова бойкотувати матчі проти російських та білоруських суперників. Про це на прессконференції в Києві розповіла експерша ракетка України Еліна Світоліна.

Від початку повномасштабного вторгнення до України тенісисти з Росії та Білорусі допускаються до змагань жіночого й чоловічого професійних турів на умовах нейтралітету. Вони мають змогу виступати на міжнародних турнірах без супроводу державних прапорів та іншої символіки двох країн.

Від початку вторгнення в середовищі українських гравців поставало питання про дискваліфікацію спортсменів з РФ та Білорусі, що можуть підтримувати вторгнення своїх держав до України. Та, за словами Світоліної, жодні пропозиції з цього приводу не знаходили належного відгуку з боку керівних тенісних організацій.

"Ми обговорювали це мільйон разів з WTAЖіноча тенісна асоціація. і ATPАсоціація тенісистів-професіоналів., але вони не хочуть чути і не хочуть приймати жодних дій у цьому напрямку. Це дуже засмучує, що вони чомусь не чують українців".

На тлі повномасштабної війни українським гравцям і гравчиням доводилося зустрічатися з російськими та білоруськими тенісистами. Зокрема, у січні на Australian Open гра Катерини Байндль проти Каміли Рахімової спричинила скандал через присутність на трибунах фанатів з прапорами РФ, що згодом були заборонені організаторами змагань.

Коментуючи можливість відмови українців від участі в матчах з росіянами, Світоліна наголосила, що частина гравців наразі не готова до бойкоту ігор. Відмова від виходу на матч для тенісистів означала б виліт з турніру та позбавляла їх шансів на здобуття більшої фінансової винагороди.

"Чи обговорювали опцію не виходи на матчі проти росіян і білорусів? Так, це обговорювалося на початку війни, але, на жаль, не всі українські тенісисти готові на цей крок. Тому що вони втрачають гроші. На жаль, не всі готові. З іншого боку можна зрозуміти українських тенісистів, тому що у них є родини, вони мають заробляти. З іншого боку - на жаль".

Світоліній випадало зіграти із суперницею з Росії, Анастасією Потаповою, на початку березня 2022 року, на другий тиждень після початку вторгнення. Матч відбувся в першому раунді змагань у мексиканському Монтерреї та закінчився перемогою Еліни у двох сетах.

Еліна Світоліна: що відомо

  • Через вагітність колишня перша ракетка України востаннє виходила на корт у березні 2022 року, коли вилетіла в першому раунді змагань WTA в Маямі. Доньку тенісистка народила у жовтні.
  • Після тривалої відсутності в турі Еліна посідає 378-ме місце у світовому рейтингу. Минулий рік українка розпочинала на 15-й сходинці заліку.
  • На пресконференції 9 лютого Світоліна оголосила, що планує своє повернення до професійного туру в квітні поточного року. Раніше тенісистка розповідала про свій намір поновити виступи влітку 2023-го.
Читайте також: "Стоїть у мене в плані". Еліна Світоліна має намір повернутися до виступів у квітні 2023 року
На початок