Майже 500 переселенців у Полтаві долучилися до безплатних навчальних курсів, які влаштували в університеті економіки і торгівлі. Навчають, зокрема, крою та шиттю, манікюрній справі та графічному дизайнові. Про це Суспільному розповіла керівниця проєктів громадської організації "Центру освіти дорослих" Ольга Стефанюк.
Вікторія Зиборова з Бердянського району Запорізької області третій тиждень вчиться на курсі крою та шиття у Полтаві. Далі, каже, планує працювати за цим фахом.
"Ми прокладаємо дублюючий шов і зараз будемо прасувати. Далі будемо зметувати дві частини і також їх будемо зшивати між собою. Мені з дитинства дуже подобалось завжди (шиття – ред.), хотіла вчитись на швачку, але мама не пустила", – каже переселенка із Запорізької області Вікторія Зиборова.

"Вони опановують професію швачки з нуля і опановують професію кравця з нуля. Це – ази. Серветки, рушники, далі слухачки пошили всі фартухи. Не просто фартухи, а в цьому фартухові зібрано дуже багато різноманітних вузлів обробки. Кожна деталь, кожен зріз оброблений іншим способом, щоб вони мали змогу потренуватися і опанувати ці всі зрізи", – розповідає викладачка курсу крою і шиття Тетяна Теремецька.

За словами викладачки, за 100 годин учасники вивчають програму профтехучилища. Цей та інші безплатні курси із середини січня організовують представники "Центру освіти дорослих Полтавщини", каже Ольга Стефанюк.
"Основна мета проєкту – це допомога у налагодженні повноцінного життя для внутрішньо переміщених осіб. Ми придбали обладнання. Проєкт поділений на дві частини: 12 навчальних програм у нас і видача допомоги. Облік та оподаткування, у нас іде чотири групи психологічної спрямованості, вивчення української мови, у нас завершила (навчання – ред.) перша група перукарів, стартує перша група майстрів манікюру. Коли у нас іде випуск однієї групи, ми набираємо іншу групу", – говорить керівниця проєктів "Центру освіти дорослих Полтавщини" Ольга Стефанюк.

За словами Ольги Стефанюк, заняття влаштували на базі університету економіки і торгівлі. Загалом до курсів долучилися майже 500 переселенців, із них понад половина ще не закінчили навчання. В одній з аудиторій триває заняття із графічного дизайну.
"На мій погляд, це професія майбутнього, тому що можна в подальшому працювати віддалено в наших реаліях. У нас то карантин, то війна. Дистанційна робота зараз більш актуальна, ніж зазвичай", – розповідає переселенка із Харкова Юлія Мокроусова.
"Ми працюємо над тим, щоб слухачі опанували брендинг, опанували айдентику, мали можливість використовувати надсучасне апаратне і програмне забезпечення для того, щоб в перспективі мати можливість хоча би вказати це у своєму резюме, але в ідеалі, звісно, мати певні переваги при працевлаштуванні", – каже викладач графічного дизайну Юрій Матвієнко.

Як розповіла керівниця проєктів "Центру освіти дорослих Полтавщини" Ольга Стефанюк, курси фінансує Уряд Японії громадську організацію "SVA". Навчання триватиме до 7 квітня.
Читайте також
- Викладачі художньої школи у Полтаві розмальовують боєприпаси, аби зібрати гроші для бійців