ЧС-2025 з водних видів спорту прийматиме Сінгапур. Турнір мав пройти в російській Казані

ЧС-2025 з водних видів спорту прийматиме Сінгапур. Турнір мав пройти в російській Казані

Важливо
ЧС-2025 з водних видів спорту прийматиме Сінгапур. Турнір мав пройти в російській Казані
AP Photos

РФ позбавили прав на організацію змагань через війну в Україні.

Міжнародна федерація плавання (World Aquatics) оголосила місце проведення чемпіонату світу з водних видів спорту 2025 року. Змагання прийматиме Сінгапур.

Турнір планували провести у російській Казані. Проте міста РФ позбавили можливості приймати міжнародні змагання під егідою World Aquatics (раніше - FINA) від початку повномасштабного вторгнення Росії до України минулого року.

Казань призначили господарем ЧС-2025 у 2019 році. Тоді ж у FINA надали угорському Будапешту право на проведення змагань у 2027 році.

Вже наприкінці лютого 2022-го керівна організація оголосила про скасування юніорської світової першості в Казані, що вже перенесли до Перу. Й відтоді розпочала пошуки нового господаря для дорослого чемпіонату світу 2025 року.

Росіян та білорусів також не було допущено до світової першості 2022 року, яка проходила в Будапешті. На турнірі була представлена Україна, що здобула в Угорщині 10 медалей різних ґатунків.

Читайте також: Україна провела найбільш успішний чемпіонат світу з водних видів спорту в історії: медальний залік

Що відомо про чемпіонат світу 2025 року

  • Cінгапур стане першим містом на південному сході Азії, що прийматиме чемпіонат світу з водних видів спорту.
  • Остаточні дати проведення ЧС-2025 ще не були визначені. На турнірі очікують більше 2500 спортсменів з 209 країн світу.
  • На проведення турніру претендував Київ, що також змагався за першість 2027 року із заявками сербського Белграду, американського Ґрінзборо та китайського Гуанчжоу.
  • На чемпіонаті світу з водних видів спорту представлені змагання з плавання, стрибків у воду, синхронного плавання та водного поло.

Вибір редакції

На початок